Menu

OTA Update Center: automatické aktualizace alternativních ROMek

Se zajímavou službou pro vývojáře alternativních ROMek přišel programátor, vystupující na XDA fóru pod přezdívkou mweulink. OTA Update Center umožňuje aktualizovat ROMky formou OTA (“Over The Air” – “vzduchem”). Čím se tato aplikace liší například od ROM Manageru, je možnost tzv. “push aktualizací”, kdy je uživatel automaticky upozorněn (dialogovým oknem nebo informací v notifikační liště) na dostupnost nové verze jím používané ROM. OTA Update Center tedy na pozadí komunikuje se serverem a v okamžiku, kdy je k dispozici novější vydání, nabídne uživateli stažení a aktualizaci. Podobnou funkci nabízí nativně například ClockworkMod, nicméně použití OTA Update Center by mělo být pro vývojáře jednodušší (z uživatelského hlediska se ale oba systémy podobají).

OTA Update Center

OTA Update Center

OTA Update Center

OTA Update Center

Systém umožňuje:

  • Přidávat a odebírat OTA aktualizace v centrální databázi.
  • Kontrolovat aktualizace při startu zařízení.
  • Kontrolovat aktualizace ručně na požadavek uživatele.
  • Stáhnout a flashnout ROM.
  • Stáhnout ROM bez flashování.
  • Smazat data a/nebo cache/dalvik cache před flashnutím aktualizace.
OTA Update Center

OTA Update Center

OTA Update Center

OTA Update Center

“Projekt má jediný cíl,” vysvětlují autoři, “poskytnout způsob, jak zajistit OTA aktualizace snadno a co nejpříjemnějším způsobem.”

OTA Update Center

OTA Update Center

Bohužel nestačí si pouze nainstalovat OTA Update Center – tuto funkci musí podporovat daná ROMka. Vývojář tedy musí požádat o zavedení do systému a implementovat podporu OTA Update Center do ROMky. K rozšíření této formy aktualizace jistě přispěje i fakt, že je služba poskytována zdarma. Doufejme, že snadnost použití povzbudí více vývojářů, aby zahrnuli OTA aktualizace do svých ROMek.

Další informace najdete na oficiálním webu OTA Update Center, nebo v příslušném vláknu XDA fóra.

Zdroje: Droid-Life, XDA, Droid Matters a The Verge.

 

Komentáře

ondrysak

ondrysak

13.8.2012 11:25

k tomuto účelu se mi zdá ideální https://play.google.com/store/apps/details?id=com.s0up.goomanager&hl=cs
nebo alespoň pro CM9 funguje perfektně

freedom

freedom

13.8.2012 12:32

chci se zeptat na par veci.. mam zperii play s rootem, oficialni romkou GB 2.3.4 a CWMko. a zajimalo by me jestli muzu z GB 2.3.4 prejit treba na stable verzi CM9 nebo az bude (jestli bude, ale snad jo) na stabilni verzi cm10 a jak je to se zalohovanim kernelu apod. kdybych se treba snad chtel vratit k puvodni romce a jeste me zajima jestli jsou ty stabilni verze CM plne funkcni jakoze uplne vsechno funguje… vim ze je to trochu hloupa otazka, le radsi se zeptam :D jak se rika lina huba hole nestesti :)

Jirka Gajdušek

Jirka Gajdušek

13.8.2012 15:21

Kernel bych rekl nevyzalohujes, ale ten neni problem flashnout. Horsi jsou data a ty normalne zalohujes pres CWm. Takze muzes kdykoli obnovit ROMku do stavu, v jakem byla pri zalohovani.

bizi

bizi

13.8.2012 21:08

freedom: kdyz uz tam mas cwmr, tak se do nej nekdy aspon podivej (nebo si pust nejake video na youtube). Je tam full backup/restore aktualniho stavu telefonu (system, data, boot, cache, secure z karty). Pokud si neznicis cwmr, kdykoliv se muzes vratit k jakekoliv zaloze. Pro preneseni dat aplikaci mezi ruznejma rom muzes zase pouzit titanium backup nebo go backup. Na vse uz tu byly recenze.

RSS (komentáře k článku)