OTA Update Center: automatické aktualizace alternativních ROMek

otaupdatecenter_ico

Se zajímavou službou pro vývojáře alternativních ROMek přišel programátor, vystupující na XDA fóru pod přezdívkou mweulink. OTA Update Center umožňuje aktualizovat ROMky formou OTA (“Over The Air” – “vzduchem”). Čím se tato aplikace liší například od ROM Manageru, je možnost tzv. “push aktualizací”, kdy je uživatel automaticky upozorněn (dialogovým oknem nebo informací v notifikační liště) na dostupnost nové verze jím používané ROM. OTA Update Center tedy na pozadí komunikuje se serverem a v okamžiku, kdy je k dispozici novější vydání, nabídne uživateli stažení a aktualizaci. Podobnou funkci nabízí nativně například ClockworkMod, nicméně použití OTA Update Center by mělo být pro vývojáře jednodušší (z uživatelského hlediska se ale oba systémy podobají).

Systém umožňuje:

  • Přidávat a odebírat OTA aktualizace v centrální databázi.
  • Kontrolovat aktualizace při startu zařízení.
  • Kontrolovat aktualizace ručně na požadavek uživatele.
  • Stáhnout a flashnout ROM.
  • Stáhnout ROM bez flashování.
  • Smazat data a/nebo cache/dalvik cache před flashnutím aktualizace.

“Projekt má jediný cíl,” vysvětlují autoři, “poskytnout způsob, jak zajistit OTA aktualizace snadno a co nejpříjemnějším způsobem.”

Bohužel nestačí si pouze nainstalovat OTA Update Center – tuto funkci musí podporovat daná ROMka. Vývojář tedy musí požádat o zavedení do systému a implementovat podporu OTA Update Center do ROMky. K rozšíření této formy aktualizace jistě přispěje i fakt, že je služba poskytována zdarma. Doufejme, že snadnost použití povzbudí více vývojářů, aby zahrnuli OTA aktualizace do svých ROMek.

Další informace najdete na oficiálním webu OTA Update Center, nebo v příslušném vláknu XDA fóra.

Zdroje: Droid-Life, XDA, Droid Matters a The Verge.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)