TOPlist

Nové Oppo Watch X lákají Wear OS i výdrž baterie. Nejsou vám povědomé?

Oppo Watch X
  • Oppo uvedlo nové hodinky s operačním systémem Wear OS
  • Už na první pohled si ale můžete všimnout podobnosti s OnePlus Watch 2
  • Mají i stejné procesory, kapacitu pamětí nebo výdrž baterie

Čínský výrobce Oppo globálně představil své hodinky Watch X, které pracují s operačním systémem Wear OS, mají kulatý ciferník a pyšní se velmi ambiciózní výbavou. Jak se ale na ně tak dívám, mám trošku dojem, že jsem je už někde viděl, a to ne před bůhvíjak dlouhou dobou… a mám pravdu.

Oppo Watch X jsou totiž pouze přeznačenými a mírně redesignovanými OnePlus Watch 2, které byly odhaleny jen několik dní nazpět v rámci MWC 2024 a my vás o nich informovali v předchozím článku. I když říct, že se hodinky změnily po vizuální stránce, je také pravda jen napůl. Černá verze se zdá být úplně stejnou jako u OnePlus, tedy kromě jména (Platinum Black x Black Steel), ale namísto zelené přichází varianta Mars Brown, jež má sice to samé stříbrné tělo, ale hnědý řemínek. I tentokrát tedy hodinky spoléhají na konstrukci z nerezové oceli a nezvyklý výběžek s korunkou a tlačítkem.

Pod kapotou opět nalezneme dvojici procesorů – Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1 má za cíl ukočírovat systém Wear OS a BES2700 zajišťuje úsporný a uzavřený RTOS. Kapacita pamětí zůstává na 2 GB (RAM) a 32 GB (interní úložiště), s 500mAh baterií pak Oppo Watch X dovedou vydržet až 100 hodin běžného používání v chytrém režimu. Samozřejmostí je i 1,43palcový AMOLED panel se 60Hz frekvencí a rozlišením 466×466 pixelů.

Oppo Watch X zatím debutovaly v Malajsii, a to s cenou 1 399 MYR, což v přepočtu činí asi 6 900 Kč. Na potvrzení dostupnosti v dalších zemích si ještě budeme nejspíš muset chvíli počkat.

OPPO Watch X | Elevate Every Moment

OPPO Watch X | Elevate Every Moment

Co říkáte na hnědo-stříbrnou verzi hodinek?

Zdroje: Oficiální web, GSMArena

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)