Víme, jak bude vypadat mobil Oppo s kamerou pod displejem

Displej bez výřezu Oppo

Před necelým měsícem ukázali dva čínští výrobci Xiaomi a Oppo koncepty telefonů se selfie kamerou integrovanou do displeje. Toto řešení slibuje bezrámečkový displej bez výřezů, zářezů, průstřelů a nebo vysunování periskopu. Zítra se v rámci MWC v Číně představí produkční verze telefonu od Oppo s touto technologií a již dnes se můžete podívat, jak bude vypadat.

Čistý vzhled v několika barvách

Oppo již dnes vypustilo video, které je sice krátké, ale říká více než dost. Můžeme si v něm krátce prohlédnout, jak se postupně na předních stranách mobilů roztahoval displej. Začíná klasickými velkými rámečky, pokračuje přes výřezy, vysouvání přední kamery až k očekávanému telefonu s fotoaparátem v displeji. Na videu si lze všimnout, že telefon bude mít tělo laděné do odstínu červené barvy. Očekáváme tedy, že Oppo nabídne více barev a nejen černou a stříbrnou. Displej vyplňuje takřka celou přední plochu. Nejtenčí rámečky jsou standardně na bocích a je pravděpodobné, že displej zde bude zahnutý. Rámeček na horní straně je o něco málo tlustší z důvodu přítomnosti reproduktoru a senzorů. S čím mne Oppo potěšilo nejvíce, je spodní rámeček, který by měl být dle videa v podstatě stejný jako ten horní. To bohužel doposud žádný výrobce Android telefonů neuměl a Apple jim v tomto utekl na míle dopředu.

Efekty na displeji

Na videu jsme také mohli zahlédnout světelný efekt okolo přední kamery. Pokud se objeví i v produkční verzi tohoto Oppo, bude to určitě velmi zajímavé. Při aktivaci kamery se prostor okolo ní zvýrazní rozsvícením kolečka. Tento efekt můžeme znát například z mobilů Samsung řady S10 a vypadá opravdu velmi dobře.

A brand new solution for full-screen display

A brand new solution for full-screen display

Zaujala vás kamera v displeji?

Zdroj: gsmarena.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)