Chystané Oppo hodinky budou disponovat EKG senzorem. Kdy dojde k jejich představení?

hodinky oppo

Společnost Oppo lákala na své první chytré hodinky již v prosinci, ale o specifikacích nepadla řeč. Nyní však unikají první zajímavé informace, které mimo jiné zmiňují, že mají být tyto hodinky vybaveny EKG senzorem. Ten detekuje signály z vašeho srdce, díky čemuž dokáže číst srdeční frekvenci (pomocí tepů za minutu) a rytmus (skrz pravidelnost tepů). Kdy budou představeny?

Hodinky se tak zařadí vedle populárních Apple Watch či Samsung Galaxy Watch Active 2, které budou tímto senzorem disponovat. V dnešní době mají i nejlevnější kousky optické snímače srdeční frekvence, které však měří pouze srdeční frekvenci. Technologie ECG (ElectroCardioGram) dokáží například detekovat také poruchu fibrilace srdečních síní, takže jsou zejména u sportovců tyto hodinky stále populárnější.

chytré hodinky oppo ekg

Hodinky mají mít obdélníkový displej, namísto kulatého. Společnost Oppo tak dala přednost praktičnosti před designem. Očekává se, že budou hodinky představeny v prvním čtvrtletí letošního roku a to vedle očekávaného telefonu Oppo Find X2.

Těšíte se na chytré hodinky Oppo?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)