Onliner je spambot šampión, na kontě má 711 miliónů účtů

Onliner je spambot šampión, na kontě má 711 miliónů účtů

Jeden bezpečností výzkumník objevil spambot jméném Onliner, který měl k dispozici 711 miliónů emailových adres. Informace v něm obsažené jsou největším objemem dat, jaký kdy byl nahrán do databáze ohrožených účtů.

Onliner je “úspěšný” spambot

Onliner je spambot, který měl ještě před svým objevený 393 záznamů účtů. Byl používán jako spambot s bankovním malwarem, který byl určený k infikování počítačů. Byl schopen obejít i spamové filtry.

Spambot obcházel spamové filtry tím, že využíval databázi emailů i s hesly, které unikly ze serveru LinkedIN v roce 2012. Tehdy ohrozil okolo 117 miliónů účtů. Onliner využíval SMTP protokol a ze 711 miliónů účtu měl k 80 miliónům plné pověření a používal je k odesílání malwaru.

onliner-spambot-malware-e-mail-ransomware

Ohrožení těmito emaily se týká především počítačů, nicméně spambot může dokázat přeposlat de facto i malware ohrožující systém Android. Jde především o to, že je schopen obejít spamovou ochranu a pak už stačí pouze oběti načíst přílohu obsaženou v e-mailu.

Měli jste někdy problém s infikovaným přístrojem? Jak jste postupovali?

Zdroj: engadget.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)