TOPlist

OnePlus Watch 2 jsou za rohem. Vypadají skvěle, ale budou mít (pro někoho) velké mínus

oneplus hodinky
  • OnePlus Watch 2 se od svého předchůdce po designové stránce tolik neodliší 
  • Pod kapotou má tikat výkonný čipset od Qualcommu 
  • Přesto výrobce nevsadí na operační systém Wear OS

V nadcházejících týdnech společnost OnePlus chystá uvést své nové produkty. Nejvíce zraku je pochopitelně upřeno na OnePlus 12, vedle něj se ale objeví také hodinky OnePlus Watch 2, které mají napravit nepříliš dobrou reputaci první generace.

Podle renderů, které přinesl server MySmartPrice, ve spolupráci s populárním leakerem @OnLeaks, zůstává OnePlus věrný své designové filozofii. Hodinky OnePlus Watch 2 se mohou pochlubit kruhovým ciferníkem, kovovým šasi a tlačítky na pravé straně, která zjednoduší navigaci v uživatelském rozhraní. Přední straně bude dominovat 1,43palcový AMOLED panel, v útrobách má pak tikat čipset Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, což je docela překvapivá volba.

Proč? Zatím všichni výrobci, kteří vsadili na čip od Qualcommu jej používali v kombinaci s operačním systémem Wear OS. OnePlus se však rozhodlo zůstat u svého vlastního operačního systému založeného na RTOS (Real Time Operating System), který je sice optimalizovaný pro chytré hodinky, ale na druhou stranu nabízí omezenou podporu aplikací třetích stran a funkcí oproti Wear OS. Uvidíme, jak velká tato omezení ve skutečnosti budou a zda třeba OnePlus uvede nějaký vlastní obchod s aplikacemi.

Jak se těšíte na novinky od OnePlus?

Zdroj: gizmochina.com, mysmartprice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)