TOPlist

OnePlus Watch 2 jako revoluční hodinky? Mají dva operační systémy a slušnou výdrž

OnePlus Watch 2
  • OnePlus Watch 2 představují významný návrat čínského výrobce na trh se smartwatch
  • Pyšní se prémiovou a odolnou konstrukcí, vychází ve dvou barevných verzích
  • Pod kapotou mají hned dva procesory, aby mohly pracovat s dvěma operačními systémy

Čínský výrobce OnePlus konečně uskutečnil svůj velký návrat na trh s chytrými hodinkami. V průběhu kongresu MWC 2024 firma představila OnePlus Watch 2, revoluční smartwatch, které se pyšní dvěma operačními systémy, prémiovou konstrukcí a velice slušnou výdrží baterie. Objednat si je navíc mohou i Češi.

OnePlus Watch 2 vychází ve dvou barvách, a to Radiant Steel (zeleno-stříbrná) a Black Steel (černá). Jak už napovídají jejich názvy, hodinky mají tělo z nerezové oceli –  používají tedy stejný materiál jako například Xiaomi Watch 2 Pro. Stejně jako ony také disponují fyzickou korunkou, jež se nachází na poměrně nezvyklém místě. Na pravé straně hodinek se nachází vystouplé místo, kde kromě zmíněné korunky najdeme i jedno ovládací tlačítko.

OnePlus Watch 2

Další výraznou dominantou je 1,43palcový AMOLED displej, pracující se 60Hz obnovovací frekvencí a zažitým rozlišením 466×466 pixelů. Ambiciózně zní až 1 000nitový maximální jas, s nímž rozhodně nebude problém hodinky používat na přímém slunečním světle. Nezradí tedy ani v létě u bazénu, a to doslova. Konstrukce je samozřejmě vyvinutá s ohledem na voděodolnost a díky standardu 5 ATM si hodinky nemusíte sundávat ani při plavání či koupání.

Teď už ale k hardwaru a softwaru, kde pravděpodobně najdeme ty největší zajímavosti. V útrobách tohohle 49gramového gadgetu nalezneme hned dva různé čipsety, a to Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1 a BES2700, o kterém jste pravděpodobně nikdy neslyšeli (a rozhodně to nevyčítáme, jelikož i mně byl tento název dosud cizí).

OnePlus Watch 2

Na prvním procesoru běží operační systém Wear OS 4, nabízející širokou paletu nejrůznějších funkcí a aplikací. S ním OnePlus Watch 2 dovedou vydržet až 100 hodin při běžně náročném používání, popřípadě 48 hodin, pakliže možnosti systému budete využívat naplno. Zásluhy nese 500mAh baterie, jež se dobíjí 7,5W výkonem a z pouhých 10 minut na nabíječce můžete vytěžit energii až na jeden den (100% kapacity pak dosáhnete za 60 minut).

Druhý čip slouží k pohánění uzavřeného systému RTOS, který je energeticky mnohem méně náročný, ale zase nepodporuje tak velké množství funkcí. Pro sledování životních funkcí nebo záznam sportovních aktivit je ale naprosto ideální a hodinky s ním dokáží pracovat až 12 dní na jedno nabití.

Hodinky dále disponují 2GB operační pamětí a 32GB úložištěm, takže o místo na aplikace je postaráno velice pěkně. Výrobce dále láká na komplexní analýzu fyzických aktivit – u některých sportů zachází až do takových extrémů, že měří i počet údarů raketou do míčku – nebo dvoufrekvenční GPS.

OnePlus Watch 2, které minimálně za mě dle papírových specifikací patří k nejzajímavějším chytrým hodinkám současnosti, dostaly v Česku oficiální cenu 329 eur, tedy nějakých 8 300 Kč. V rámci předprodeje je bylo možné na oficiálním webu výrobce sehnat za 299 eur (7 600 Kč), tedy dokud ještě byl dostatek zásob. Příčinou rychlého vyprodání byla dost možná i sluchátka OnePlus Buds 3 jako dárek.

OnePlus Watch 2 – Your Partner in Time

OnePlus Watch 2 - Your Partner in Time

Co vás na OnePlus Watch 2 zaujalo nejvíc?

Zdroje: OnePlus, GSMArena

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)