OnePlus Nord 2 5G v DxOMark dosáhl úrovně mnohem dražšího Galaxy S21 Plus

oneplus-nord-2-5g

Když jsme pro vás před několika týdny recenzovali telefon OnePlus Nord 2 5G, uvedli jsme že se jedná o jeden z nejlepších, ne-li vůbec ten nejlepší fotomobil v ceně okolo 10 000 Kč. Tuto informaci nám nyní potvrzuje také renomovaný web DxOMark, který se zaměřuje na recenzování fotoaparátů a zvuku v telefonech.

OnePlus Nord 2 5G v DxOMark

Redaktoři z tohoto webu chválili zejména široký dynamický rozsah, živé a věrné podání barev nebo velice dobré automatické ostření. Překvapilo je také solidní vyvážení bílé nebo detaily u videa. Naopak vytýkali často viditelné artefakty, horší záběry za zhoršených světelných podmínek nebo absence detailů u některých fotografií. Celkově si ale telefon odnesl velmi dobré skóre 116 bodů, přičemž 125 bylo za fotografie, 43 za zoom a 105 za video. Tím se telefon dostal na stejnou úroveň jako třeba Samsung Galaxy S21 Plus (Exynos verze) a překonal třeba také Google Pixel 4. Pokud byste měli zájem, můžete si celou recenzi přečíst na webu DxOMark.

oneplus nord 2 5g dxomark

Jak se vám líbí OnePlus Nord 2 5G?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)