Raději neinstalujte tento OxygenOS do vašeho OnePlus 9/9 Pro

OnePlus 9 Pro aktualizace update OxygenOS 13 F.19 problém upozornění

Pokud patříte mezi majitele telefonu OnePlus 9 či OnePlus 9 Pro a aktuálně na vaše potvrzení čeká (či bude zanedlouho čekat) systémová aktualizace na OxygenOS 13 ve verzi F.19, raději instalaci tohoto vydání vynechte. Zjistilo se, že se u některých uživatelů došlo k problémům a jejich telefony po updatu nejsou schopné nastartovat. I když jsou prý vývojáři čínské společnosti schopní z takto “bricknutých” telefonů schopní dostat uživatelská data a chybu tím částečně napravit, od instalace oficiálně odrazují.

“Během počátečního zavádění u malé skupiny uživatelů jsme zaznamenali, že několik z nich se potýkalo s problémem, kdy se aktualizace nespustila. Abychom předešli tomu, že se to bude týkat více uživatelů, okamžitě jsme zastavili šíření a začali problém zkoumat. Pokud patříte mezi několik málo postižených uživatelů, obraťte se na nejbližší servisní středisko. Pracovníci budou schopni vrátit vaše zařízení do předchozího stavu bez ztráty dat. Pokud se vám aktualizace stále zobrazuje jako dostupná, neinstalujte ji,” upozorňují vývojáři na komunitním webu.

Problémové verze OxygenOS

  • LE2111_11.F.19 u OnePlus 9
  • LE2121_11.F.19 u OnePlus 9 Pro

Na situaci je mimo jiné zajímavé i to, že se o této zprávě dozvídají uživatelé až s několikadenním odstupem po prvních zjištěných případech. Přeneseně vzato za to může čínský kalendář. “Jak někteří z vás možná vědí, tým OxygenOS nebyl minulý týden v kanceláři kvůli čínskému novému roku. Proto je toto vlákno zveřejněno až nyní,” omlouvají se zaměstnanci OnePlus.

Zablokovala vám někdy aktualizace telefon?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)