Tři roky staré OnePlus 5 a 5T dostávají Android 10

oneplus 5 a 5t android 10

Telefony OnePlus 5 a 5T společnost představila již v roce 2017 a po vybalení z krabičky na nich běžel systém Android 7.1 Nougat. Nyní však OnePlus 5 i 5T dostávají stabilní aktualizaci na Android 10. Společnost tuto skutečnost sice ještě oficiálně neoznámila, avšak uživatel G_Ranjan_lenka_jAWE to na oficiálním fóru udělal za ně. V posledních hodinách začalo přibývat spoustu uživatelů, kteří aktualizaci dostávají.

V aktualizaci můžeme čekat změny, které jsou typické pro Android 10. Nová gesta, lepší nastavení soukromí, větší kontrola nad polohovými službami či tmavý režim. Za zmínku však stojí také přepracovaná aplikace Zprávy, která nyní umožňuje blokovat nežádoucí zprávy skrz filtr klíčových slov. V systému se nyní nachází také aplikace OnePlus Game Space.

OnePlus 5T 5 Android 10

Aktualizace má velikost téměř 2 GB a lze ji zkontrolovat tradičně skrz Nastavení > Aktualizace softwaru. Pravděpodobně se jedná o tu poslední aktualizaci, kterou telefon dostane. I tak je sympatické, že tři roky starý telefon dostane nejnovější systém. V redakci bohužel ani jeden z telefonů nemáme a nemůžeme tak aktualizaci ověřit. Pokud tedy máte některý z telefonů a nová aktualizace vám již vyskočila, dejte nám prosím vědět do komentářů.

Máte již Android 10 na OnePlus 5 či 5T?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)