TOPlist

Jak zprovoznit „OK Google“ na všech obrazovkách (návod)

Google-Now-Reminders

Funkce vyhledávání pomocí speciálního spojení „OK Google“ je na mobilních zařízeních přítomna již nějaký ten pátek. Tento způsob vyhledávání bylo možné aktivovat pouze z domovské obrazovky, nikoli z otevřené aplikace či ze spícího stavu. Tento benefit měla doposud pouze Motorola Moto X. Nyní je tomu však jinak, Google uveřejnil aktualizaci aplikace pro vyhledávání a přiblížil tak její funkčnost k Motorole.

Google Search 2

Google nově umožnil vyvolat vyhledávání pomocí příkazu „OK Google“ na jakékoliv obrazovce telefonu, dokonce i při vypnutém displeji (pouze při nabíjení telefonu). Tato funkce je postupně uvolňována účet po účtu a většina uživatelů by ji již v tento okamžik měla mít aktivovanou. Jestli tuto funkci máte aktivovanou, zjistíte velmi jednoduše. Stačí jít do nastavení chytrých karet Google – „Settings > Search & Now > Voice > “Ok Google” Detection“. Pokud je zde volba „From any screen“ a „From lock screen“, tak máte vyhráno. Pokud ne, tak existuje velmi jednoduchý trik, pomocí kterého tuto funkci budete moci aktivovat.

Pro aktivaci stačí vyhledat v Google Search následující frázi: “Ok Google everywhere”. Po vyhledání se otevře okno s nastavením a máte vyhráno.

Poznámka: Tento návod funguje pravděpodobně pouze pro některá zařízení, nejspíše ta, která mají nastavený jako hlavní jazyk angličtinu.

Google
Google

Využíváte funkci vyhledávání „OK Google“?

Zdroj: Android Central.

Nezapomeňte se zaregistrovat na akci Android RoadShow 2014 a vybrat město, ve kterém si budete moci vyzkoušet novinky z oblasti mobilních technologií!

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)