Odolný telefon BlackView BV6000 přežije i vyprání v pračce

Blackview-BV6000

Počátkem dubna tohoto roku představila společnost BlackView svůj nový telefon – odolný smartphone BlackView BV6000. Robustní zařízení se nebojí vody ani prachu a své budoucí majitele jistě potěší i slušnou hardwarovou výbavou. Na čelní straně najdeme displej s úhlopříčkou 4,7″ a rozlišením 720 x 1280 obrazových bodů, chráněný odolným sklem Gorilla Glass 3.

Srdcem je osmijádrový čip MediaTek Helio P10 na frekvenci 2 GHz, kterému sekundují 3 GB operační paměti. Na aplikace a data čeká 32GB interní úložiště, které lze rozšířit paměťovými kartami microSD o dalších až 32 GB. Zatímco přední fotoaparát má rozlišení 8 Mpx, zadní/hlavní disponuje snímačem schopným pořizovat až 18Mpx fotky.

 BlackView BV6000 BlackView BV6000

Z dalších vlastností mobilu BlackView BV6000 pak můžeme jmenovat například dva sloty pro SIM karty nebo akumulátor se sympatickou kapacitou 4500 mAh. Operačním systémem je Android ve verzi 6.0 Marshmallow. Cena zařízení nepřesáhne 200 dolarů, což je v přepočtu necelých 5000 Kč.

BlackView BV6000: stupeň krytí IP68

Patrně největším lákadlem má být certifikace dle normy IP68. Co přesně čísla 6 a 8 znamenají? Jedná se o “stupeň krytí,” kde první číslo definuje úroveň ochrany proti prachu – konkrétně “6” značí nejvyšší možnou, tedy naprostou ochranu (zařízení je tedy zcela prachotěsné). Druhé číslo vyjadřuje úroveň odolnosti proti vodě a “8” je druhým nejvyšším možným stupněm. Zařízení zvládne nepřetržité ponoření do vody do hloubky stanovené výrobcem, zpravidla až do 3m. Vyšší stupeň “9” by již měl přežít i sprchování wapkou.

Aby si zákazník mohl udělat představu o tom, co zařízení ve skutečnosti vydrží, připravili specialisté společnosti originální “crash test.” Smartphone vložili do pračky a nechali ho absolvovat celý prací cyklus včetně ždímání. Co myslíte, přežil to telefon bez úhony? Asi správně tipujete, že ano – ostatně jinak by asi firma video s tímto pokusem nezveřejnila. Ale podívejte se na vlastní oči.

Blackview BV6000 Extreme Test in Washing Machine, best selling IP68 rugged smartphone

Blackview BV6000 Extreme Test in Washing Machine, best selling IP68 rugged smartphone

Není to poprvé, co BlackView takto drsně testuje a prezentuje své telefony – například loňský model BV5000 zvládnul odolat hřebíkům, barvě i ledu.

Zdroje: mobiltelefon.ru, gizchina.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)