Od oznámení ukončení Google Readeru přibylo Feedly půl milionu uživatelů

feedly_ico

Když Google minulý týden oznámil, že k 1. červenci ukončí RSS agregátor Reader, vyvolal tím poměrně velkou vlnu nevole. Část uživatelů se připojila k petici za zachování Readeru na stránce Change.org, další část studovala články s doporučením pěti či deseti nejlepších alternativ. Je evidentní, že počet uživatelů, pro které byl Google Reader velkým pomocníkem, je přinejmenším v řádech statisíců, což sice možná není zajímavé číslo pro giganta velikosti Google, ale rozhodně jde o atraktivní zákaznickou skupinu pro menšího provozovatele.

Jednou z nejčastěji zmiňovaných alternativ je služba Feedly, která až do zastavení Google Readeru oboustranně synchronizuje všechny odběry, 1. července by pak mělo dojít k “odpojení” a následnému plynulému pokračování. Uživatelé, kteří přejdou k Feedly před tímto termínem, by tedy neměli přijít o své RSS kanály ani jejich hierarchii.

Feedly je patrně nejúspěšnějším následovníkem Google Readeru – podle oficiálních informací provozovatele přešlo během prvních 48 hodin po oznámení konce 500 000 uživatelů právě k této službě, což rozhodně není špatné číslo. Feedly má aplikace pro iOS, Chrome, Safari, Firefox a pochopitelně také pro Android. Uživateli je ale často vytýkáno, že aby služba vůbec fungovala ve webovém prohlížeči, je nutné nejprve nainstalovat doplněk. I kdybychom tento nezvyklý koncept přijali, narazíme na další nedostatek – neexistuje doplněk pro Internet Explorer a Operu.

Příliv nových klientů si vyžádal zvýšení rychlosti připojení a přidání nových serverů, což u Feedly zvládli na jedničku, neb si stávající ani noví uživatelé nestěžovali na snížení rychlosti odezvy.

Je velmi nepravděpodobné, že by Google reagoval na internetovou petici – až dosud byla všechna jeho rozhodnutí neměnná. Uživatelům tak zbývá přibližně čtvrt roku na nalezení odpovídající alternativy. Z vlastní zkušenosti můžeme konstatovat, že Feedly je – přes veškeré (leckdy i relevantní a oprávněné) výhrady – jednou z nejlepších možných náhrad, což potvrzuje i počet uživatelů, kteří přeběhli právě k této službě.

PS: přeci jen občas se vloudí malá chybička – viz snímek obrazovky z této neděle (věnujte pozornost titulku pod fotkou Miloše Zemana)

Horolezec natočil vlastní pád... Horolezec natočil vlastní pád…


rkouDgWbT3WNztDRa5QvnN8SatDK3zeHHwOMHZbiu2Vlf3
Feedly. Google Reader News RSS
Feedly Team
Verze 13.0.7 (14. 2. 2013)
Velikost 4,1 MB
2.2+

fNP9sWa0CHCUAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)