Menu

Obraz v obraze už je dostupný v Google mapách na Oreu

Android Oreo přináší stále další a další novinky. Nyní od verze 9.60 Google map je dostupný tzv. obraz v obraze v navigačním módu. V reálu to znamená, že vidíte miniaturizované okno map, zatímco jste například v druhé aplikaci nebo na ploše.

Obraz v obraze je dostupný od verze Google map 9.60

Jednou z novinek v nové verzi aplikace Google map dostupné pro Android 8 Oreo je možnost miniaturizace okna. Tahle věc se vám nejvíce bude hodit, pokud budete využívat navigaci a budete muset zároveň provést ještě jeden úkon a nebudete chtít minimalizovat aplikaci.

Klepnutím na tlačítko „home“ přenese následně aplikaci do pohyblivého okna, které budete moci umístit do libovolného místa obrazovky. Tedy i když budete pracovat mimo aplikaci Google map, stále uvidíte okno navigace a budete moci sledovat případné změny.

obraz v obraze google mapy

Uživatelé však zatím hlásí problémy s funkčností, a proto si na plně funkční verzi bez tzv. „bugů“ budeme muset chvíli počkat. Tuto možnost půjde využit na novém systému Android Oreo ve verzi aplikace Google map 9.60.

Využili byste někdy tuto funkci?

Zdroj: droid-life.com

 

Komentáře

Petr Detka

29.8.2017 22:25

Ne

Radeg

radeg 21

30.8.2017 9:02

Asi těch podmínek bude víc.
Mám Nexus 5X, Android 8 Oreo, Google mapy ve verzi 9.60.1 a obraz v obraze jaksi nemám.
Nevím čemu přesně se říká tlačítko “home”, ale dle animace uživatel kliká na tlačítko v podobě stříšky? vlevo a to já nemám.
Mohl by redaktor zjistit a přidat podrobnosti?
Popřípadě vyzkoušet na redakčním zařízení?

martin zikmund

30.8.2017 14:07

Nefunguje, ale hodilo by se. Nexus 6P, aktuální Mapy, Oreo.

Radeg

radeg 21

31.8.2017 11:15

Aha, takže nic. Žádná snaha.
Hm, že se divím.

RSS (komentáře k článku)