Obraz v obraze už je dostupný v Google mapách na Oreu

obraz-v-obraze-google-mapy-android-oreo

Android Oreo přináší stále další a další novinky. Nyní od verze 9.60 Google map je dostupný tzv. obraz v obraze v navigačním módu. V reálu to znamená, že vidíte miniaturizované okno map, zatímco jste například v druhé aplikaci nebo na ploše.

Obraz v obraze je dostupný od verze Google map 9.60

Jednou z novinek v nové verzi aplikace Google map dostupné pro Android 8 Oreo je možnost miniaturizace okna. Tahle věc se vám nejvíce bude hodit, pokud budete využívat navigaci a budete muset zároveň provést ještě jeden úkon a nebudete chtít minimalizovat aplikaci.

Klepnutím na tlačítko „home“ přenese následně aplikaci do pohyblivého okna, které budete moci umístit do libovolného místa obrazovky. Tedy i když budete pracovat mimo aplikaci Google map, stále uvidíte okno navigace a budete moci sledovat případné změny.

obraz v obraze google mapy

Uživatelé však zatím hlásí problémy s funkčností, a proto si na plně funkční verzi bez tzv. „bugů“ budeme muset chvíli počkat. Tuto možnost půjde využit na novém systému Android Oreo ve verzi aplikace Google map 9.60.

Google Maps
Google Maps

Využili byste někdy tuto funkci?

Zdroj: droid-life.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)