Obraz v obraze už je dostupný v Google mapách na Oreu

obraz-v-obraze-google-mapy-android-oreo

Android Oreo přináší stále další a další novinky. Nyní od verze 9.60 Google map je dostupný tzv. obraz v obraze v navigačním módu. V reálu to znamená, že vidíte miniaturizované okno map, zatímco jste například v druhé aplikaci nebo na ploše.

Obraz v obraze je dostupný od verze Google map 9.60

Jednou z novinek v nové verzi aplikace Google map dostupné pro Android 8 Oreo je možnost miniaturizace okna. Tahle věc se vám nejvíce bude hodit, pokud budete využívat navigaci a budete muset zároveň provést ještě jeden úkon a nebudete chtít minimalizovat aplikaci.

Klepnutím na tlačítko „home“ přenese následně aplikaci do pohyblivého okna, které budete moci umístit do libovolného místa obrazovky. Tedy i když budete pracovat mimo aplikaci Google map, stále uvidíte okno navigace a budete moci sledovat případné změny.

obraz v obraze google mapy

Uživatelé však zatím hlásí problémy s funkčností, a proto si na plně funkční verzi bez tzv. „bugů“ budeme muset chvíli počkat. Tuto možnost půjde využit na novém systému Android Oreo ve verzi aplikace Google map 9.60.

Maps - Navigate & Explore
Maps - Navigate & Explore

Využili byste někdy tuto funkci?

Zdroj: droid-life.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)