Menu

O2 Czech Republic se rozděluje na dvě samostatné firmy

Počínaje dneškem se společnost O2 Czech Republic rozděluje na dvě samostatné firmy. Toto rozdělení dalo vzniknout nové společnosti pojmenované Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN). Zatímco O2 Czech Republic bude nadále představovat retailového operátora, nově vzniklá společnost CETIN přebere funkci velkoobchodního správce telekomunikační infrastruktury. Obě společnosti přitom budou fungovat na sobě naprosto nezávisle a odděleně. Došlo tedy k oddělení manažerského vedení včetně bezpečnostních, informačních a kontrolních systémů.

Tomáš Budník, předseda představenstva a generální ředitel O2 Czech Republic, rozdělení na dvě samostatné společnosti komentoval následovně:

Účelem rozdělení je dosáhnout toho, aby nové společnosti fungovaly jako dvě po všech stránkách nezávislé a samostatné hospodářské jednotky schopné samostatně rozvíjet svůj unikátní tržní potenciál.

O2 Czech_ilustracni_foto__2_

Toto rozdělení “v překladu” znamená to, že zatímco O2 CR zůstane nadále největším operátorem u nás a své služby bude poskytovat koncovým zákazníkům, CETIN bude mít na starost plánování, výstavbu a provozování mobilních sítí, metalických i optických pevných sítí, včetně celoplošné vysokokapacitní sítě datových komunikací pro všechny operátory na trhu. Mezi společnostmi O2 a CETIN pak nemají fungovat nijak “nadstandardní” vztahy, pramenící z jejich, dnes již historických, vzájemných vazeb. K tomu Tomáš Budník dodává:

Zjednodušeně řečeno to znamená, že nastává stav, kdy Skupina O2 a Skupina CETIN/PPF budou ve vzájemném vztahu ve stejné pozici jako např. ke společnostem T-Mobile, Vodafone, Huawei nebo Cisco. Zaměstnance obou firem jsme informovali, že jsou nyní pouze ve vztahu čistě obchodním, který nebude nijak brát v potaz historické vazby.

Zdroj: TZ.

 

Komentáře

Martin pro

Martin pro

z aplikace
1.6.2015 22:16

Na svém LG G Flex 2 mám problém se zobrazením některých článků. Na SGS3 bylo všechno v pořádku. Jen mě zajímá jestli se o tomto problému ví. Díky

http://postimg.org/image/ftm9ap00b/

Véna

Véna

z aplikace
1.6.2015 22:34

To mi dělá co jsem nainstaloval lollipop

tom

tom

z aplikace
1.6.2015 23:40

jojo, takhle to vypadá na mým Nexu 5 už dobře půl roku a zatím co ostatní weby maj aplikace v materialu a vše běží super, tady ne…i tak vás ale pořád čtu a fandím vám :)

Lipo

z aplikace
1.6.2015 23:47

Tento problém je už od začiatku lollipop

Mirek

Mirek

z aplikace
2.6.2015 4:04

U mě taky tak. Je to otřesné. Pořád převracím tel na bok (landscape) a hned zpět. Tím se písmo opraví. Už mě to nebaví, to už je lepší aplikaci vymazat a používat prohlížeč.

Adrien Angeldust

z aplikace
2.6.2015 11:59

Tak me to znacne opruzuje uz delsi dobu. Psal jsem dokonce na tohle i feedback ale stejne je to vic jak pul roku to samy. Jak na mem Nexus7 tak Nexus 5. To preklopeni pomaha jen lehce a jen u nekterych clanku. Jelikoz ctu prevazne na mobilu a sleduju clanky tak premyslim, ze uz premium zrusim s takovou pokud to neopravi. Proste pokud mam Lolipop tak tohle dela. Tipnul bych to na novejsi interni prohlizec webu v aplikacich. Jestli se nepletu tak od Lolipopu je uz updatovan pres Play jako zvlast komponenta a te se neco na strance zonrazovane v appce asi nelibi. Mozna jen upravit trochu styly a bylo by to OK ale buhvi, appku jsem nepsal a update byl naposled ani nepamatuju…

Pluto

z aplikace
2.6.2015 19:20

Na základě jakých kritérií je označeno O2 jako největší operátor? Zákazníků má T-Mobile víc…

RSS (komentáře k článku)