Nubia Play 5G oficiálně: Snapdragon 765 a 144 Hz displej za skvělou cenu

nubia herní telefon

Společnost Nubia je známá pro své poněkud extravagantní herní telefony, které se snaží nabídnou co nejvíce výkonu za přijatelné peníze. Nyní se však vydává trochu jinou cestou se svým telefonem Nubia Play 5G. Jde o telefon střední třídy, který však nabídne skvělý displej, dostatečný výkon i poměrně velkou baterii. Co dalšího od telefonu čekat a na kolik vyjde?

Přední stranu telefonu obklopuje 6,65″ AMOLED displej s Full HD + rozlišením a obnovovací frekvencí 144 Hz. Displej je zde totožný, jako u dražšího Red Magic 5G. Nabídne rovněž samplovací frekvenci 240 Hz a nachází se zde také čtečka otisků prstů. Nenarušuje ho žádný výřez ani průstřel, místo toho zde nalezneme klasické rámečky. Uvnitř pak tiká čipset Snapdragon 765G, který nabídne dostatek výkonu pro hraní všech nejnáročnějších titulů. Sekunduje mu buď 6 nebo 8 GB RAM podle paměti, kde si můžeme vybrat ze 128 či 256 GB.

O výdrž se postará 5 100 mAh baterie s podporou 30W rychlého nabíjení, což je poměrně dost. Na druhou stranu 144 Hz displej si vezme svou energii a pokud na telefonu budete hrát, déle než na jeden den se nedostanete. Na zadní straně pak nalezneme 48 megapixelový hlavní snímač Sony IMX582, kterému sekundují 8 megapixelový ultraširokoúhlý objektiv a dva 2 megapixelové snímače – jeden makro a druhý hloubkový. Systémem je zde Android 10 s nadstavbou NubiaUI 8.0. Telefon je k dispozici v černé, modré a bílé barvě.

Základní model 6 GB/128 GB vyjde na 2 400 CNY, což je asi 8 600 korun bez daně. K dispozici je také 8 GB/128 GB verze za 2 700 CNY, tedy asi 9 600 korun bez daně. Do prodeje půjde za tři dny, tedy 24. dubna. Dostupnost na globálním trhu je však zatím bohužel neznámá.

Jak se vám líbí Nubia Play 5G?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)