Nubia-A představen: Podivný telefon na zápěstí jde brzy do prodeje

nubia-a telefon na zapesti

Vzpomínáte si na podivný koncept ohebného telefonu Lenovo, který jste si mohli přidělat na zápěstí podobné jako hodinky? Tak je zpátky, akorát se o něj postarala společnost Nubia, která patří pod ZTE a už nejde jen o koncept. Příští čtvrtletí bude tento telefon s názvem Nubia-A kompletně představen a půjde do prodeje.

Nubia-A: Je to stále telefon, nebo chytrý náramek s možností volání?

Novinka se poprvé odhalila na veletrhu IFA, a to pomocí videa, které naznačuje budoucnost přenosných zařízení. Podle společnosti Nubia to bude v zařízení na zápěstí. Nubia-A má dlouhý ohebný OLED displej. Svou velikostí se nedá moc srovnávat s žádnými chytrými hodinkami nebo náramky. Podporují se klasické 4G sítě, můžete tak volat, posílat SMS a používat i mobilní data. I když tedy prohlížet si webové stránky nebude moc pohodlné.

nubia-α

nubia-α

Náramek má dokonce i selfie kameru, která se bude dát použít i jako klasický fotoaparát, stačí pootočit ruku. Prozatím není moc jasné, jak celé zařízení bude fungovat, potvrzené je to, že budou fungovat aplikace a zařízení bude mít i speciální proximity senzor, který bude upravovat směr displeje tak, aby uživatel vždy viděl přesné informace, ať už se na displej dívá jakýmkoliv směrem. Stále si ale nejsme moc jistí tím, že jde o chytrý telefon, i když jej tak Nubia přímo nazývá. Spíše v tom vidíme značně vylepšený chytrý náramek.

Co říkáte na Nubia-A? Je to podle vás telefon nebo chytrý náramek s podporou volání?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)