TOPlist

Nový trojan pro Android dokáže nahrávat hovory

light-virus-1

Podle bezpečnostního experta Dineshe Venkatesana má být nově objevený trojský kůň pro Android schopen nahrávat hovory. To ale není vše: spyware je totiž následně odešle na vzdálený server. V minulosti jste mohli slyšet o škodlivých aplikacích, které uměly odesílat protokoly příchozích/odchozích hovorů a informace o délce hovoru v textovém souboru, ale zmiňovaný spyware zaznamenává samotný rozhovor, ukládá zvukovou stopu do souboru AMR na paměťovou kartu a odesílá ho na server v Internetu.

Pokud jste se dosud neobávali mobilních virů, možná nastal čas zamyslet se nad základními bezpečnostními zásadami při surfování a instalaci aplikací. Doporučujeme především nestahovat a neinstalovat APK soubory z nedůvěryhodných zdrojů a pečlivě si pročítat a přemýšlet nad žádostmi o povolení přístupu během instalace.

Zdroj: GetAndroidStuff

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)