Nový Quad HD displej dokáže zobrazit detaily, které snad ani neuvidíte

LGQuadHD-578-80

Společnost, která stojí za modelem G2, chce ukázat světu, že displeje opravdu umí. Představila totiž nový AH-IPS displej s úhlopříčkou 5,5 palců, který se může pyšnit nálepkou Quad HD. Co to znamená? Tato zkratka oznamuje rozlišení 2560 x 1440 pixelů, což je na tak “malý” displej obrovská hodnota. Jemnost displeje rázem povyrostla na hodnotu 538 PPI, což je opravdu hodně. Otázkou však zůstává, zda to naše oči ocení. Už dnešní Full HD displeje nabízí takovou jemnost, že je téměř nemožné rozlišit jednotlivé pixely. Ptáme se  – co nám vlastně tento displej přinese kromě zvýšení systémových nároků?

Společnost LG předesílá, že si díky tomuto displeji můžete užít videa “Blu-Ray” kvality i na vašem displeji bez zkreslení.

LGQuadHD-578-80

Displej by měl být tenký pouhých 1,21 mm, což znamená nejtenčí displej na světě. Dá se tedy předpokládat, že pokud se objeví v některém smartphonu, pozitivně se to podepíše na celkové tloušťce přístroje. A to se celkem hodí.

Ocenili byste takto vysoké rozlišení ve vašem telefonu? Těšíte se, až LG nějaký přístroj s takovým rozlišením představí?

zdroj: gsminsider.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)