Nový Philips Hue modul pro vypínače řeší odvěký problém smart osvětlení

Philips Hue vypínač modul

Vyžíváte se v možnostech chytré domácnosti? Pokud doma máte chytré osvětlení, které je ale napojené na klasické rozvody elektřiny s běžným vypínačem, asi vám bude následující situace velmi povědomá. Světlo je opravdu velmi chytré a dají se s ním dělat všemožná kouzla. Vše ale končí v momentě, kdy vy, nebo ještě hůř někdo jiný na druhém konci místnosti, cvakne vypínačem. V ten moment jste velmi pravděpodobně “nahraní” a nezbývá vám nic jiného než jít vypínač znovu přepnout. Dost otravné, co? Celý tento problém dokáže nově řešit nový Philips Hue modul, který dokáže obyčejný vypínač proměnit v chytrý.

Philips Hue vypínač modul schéma

Jednotka je navržena tak, že se schová do elektroinstalace za stávající klasický vypínač. Odtud je pak schopná přijímat instrukce od mobilní aplikace či hlasového asistenta, přičemž je jedno, v jaké poloze je kolébka nebo tlačítko před ní. Nový Philips Hue modul pro vypínač není napájen ze sítě, ale pohání ho baterie. Ta by v něm měla vydržet sloužit minimálně pět roků.

Novinka se začne prodávat na jaře za v přepočtu cca 1050 Kč za kus nebo 1850 Kč za pár.

Bojujete doma s tímto nešvarem chytrého osvětlení?

Zdroj: Signify

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)