Nové podmínky WhatsApp opět vyvolávají vášně. Mají být dokonce nezákonné

whatsapp podminky facebook

WhatsApp už na začátku roku čelil kritice kvůli novým zásadám ochrany osobních údajů. Zjednodušeně šlo o možnost předávání některých uživatelských dat přímo Facebooku. Nové podmínky WhatsApp by navíc podle některých mohly být nezákonné. Německý regulátor pro ochranu osobních údajů nyní zahájil řízení s Facebookem. Cílem je společnosti zabránil pokročit s aktualizací zásad ochrany osobních údajů. Proč?

WhatsApp podmínky začínají platit za měsíc. Změní se ještě?

Hamburský komisař pro ochranu údajů a svobodu informací Johannes Caspar usiluje o to, aby Facebook přestal shromažďovat údaje z WhatsAppu. Obává se, že by je společnost využila k rozšíření svého marketingu napříč službami.

Caspar v prohlášení uvedl: “V současné době existuje důvodné podezření, že ustanovení o sdílení údajů mezi WhatsAppem a Facebookem je nezákonně vymáháno. A to kvůli nedostatečnému dobrovolnému a informovanému souhlasu. Formální správní řízení bylo zahájeno, aby se zabránilo nezákonnému hromadnému sdílení údajů a aby byl ukončen nezákonný nátlak na miliony lidí.“

Cílem je dosáhnout rozhodnutí před 15. květnem 2021, kdy uživatelé musí přijmout nové podmínky ochrany osobních údajů nebo přestat používat aplikaci WhatsApp. Je dost možné, že tento příkaz bude platit jen pro německé rezidenty. Může to být však precedens pro další země a regulátory.

Hamburský komisař už před čtyřmi lety podobně uspěl s příkazem proti Facebooku, kdy společnost aktualizovala podmínky WhatsAppu, které se týkaly sdílení informací s dalšími službami a aplikacemi. Facebook proti regulátorovi podnikl právní kroky, avšak neúspěšně a sdílení dat mezi Facebookem a WhatsAppem je od té doby v EU omezenější než v jiných regionech.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Používáte stále WhatsApp, anebo jste přešli ke konkurenci?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)