Nové Nokia telefony poodhaleny s předstihem. Chystají se rovnou tři modely

Nové Nokia telefony

Společnost HMD Global naplánovala na 8. dubna akci, na které bychom měli vidět nejméně tři nové Nokia telefony. Už s předstihem se však na internetu objevily informace a parametry těchto modelů. Nejprve zde máme Nokia X10 a Nokia X20, které budou spadat mezi ty nejlevnější 5G smartphony. Využívat budou nový čipset Snapdragon 480. Doprovodí je telefon nižší třídy s názvem Nokia G10, jehož specifikace byly také odhaleny o něco dříve.

Tři nové Nokia telefony budou představeny na začátku dubna

Nokia G10 bude mít čtyři fotoaparáty, LCD obrazovku o velikosti 6,38 palců a s HD+ rozlišením. Baterie bude mít kapacitu 4 000 mAh. Výkon bude mít na starost blíže nespecifikovaný osmijádrový procesor. Víme už alespoň to, že bude mít 3/4 paměti RAM a 32/64 GB úložiště. Víme také to, že bude mít 48Mpx hlavní fotoaparát a 5Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát, který doplní 2Mpx senzor hloubky ostrosti a 2Mpx makro kamera. Na přední straně bude 16Mpx selfie kamera.

Cena Nokie G10 se odhaduje přibližně na 139 eur, v přepočtu tedy 3 700 Kč. Nokia X10 by měla stát kolem částky 300 eur, po přepočtu tak cca 8 600 Kč a Nokia X20 by měla být nejdražší z celé trojice za zhruba 350 eur. V přepočtu cca 9 200 Kč. Už podle poodhalených parametrů a ceny můžeme jasně vidět, že se nejedná o žádné vlajkové modely. Odhalení dlouho očekávaného telefonu Nokia 9.3 je tak stále v nedohlednu.

Těšíte se na tyto Nokia telefony?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)