Nové funkce v Messenger Lite: Facebook přidá podporu GIF obrázků, barevné chaty a další

messenger lite nove funkce gif

Messenger Lite byl původně vytvořen jako osekaná verze klasického Messengeru od Facebooku pro země třetího světa, kde není dostatečné internetové pokrytí a nejsou k dispozici nejmodernější smartphony. Jenže kvůli tomu, že klasický Messenger začal narůstat do obřích rozměrů a obsahuje mnoho zbytečných funkcí, se Lite verze stala oblíbenou verzí pro celý svět. V posledních měsících se ale zvětšuje s tím, jak Facebook přidává nové funkce. Nyní přijde jedna z největších aktualizací Messengeru Lite, která přidá podporu GIF obrázků, podporu barevných chatů, nové možnosti úprav apod.

Messenger Lite bobtná. Stále má být ale rychlý a nenáročný

Uživatelé Messengeru Lite mohli již od začátků přijímat GIF obrázky od jiných uživatelů. Nemohli je ale posílat. To se nyní mění, funkce však není integrována přímo do Messengeru. Využívat se budou GIF obrázky z klávesnice Androidu, případně se budou dát nahrát ručně stejně jako klasické obrázky. Dále půjde změnit barva chatu, přiřadit přezdívky uživatelům apod.

messenger lite nove funkce

Přidávání nových funkcí může některé uživatele znepokojovat, že se z Lite verze stává větší a větší aplikace. Facebook ale ujišťuje, že novinky nemají velký vliv na velikost nebo rychlost aplikace. I po aktualizaci bude mít v základu aplikace velikost menší než 10 MB. Otázkou ale je, jak dlouho to zůstane.

Messenger Lite
Messenger Lite

Vítáte novinky v Messenger Lite, nebo by měl Facebook s funkcemi ubrat?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)