Nová verze Androidu (Lollipop?) bude prezentována dnes na Google I/O

android_45_lollipop_ico (1)

Ve včerejším článku Google I/O 2014: co můžeme očekávat? Android 5.0 Lollipop a Nexus 8/9! jsme si udělali rychlý průlet očekávanými novinkami letošního ročníku vývojářské konference, která začíná právě dnes v San Franciscu. Netrvalo dlouho a patrně nejzásadnější událost byla oficiálně potvrzena: vedoucí vývoje operačního systému Android a prohlížeče Chrome Sundar Pichai v rozhovoru pro Bloomberg BusinessWeek naznačil, že příští verze Androidu bude (nějakým způsobem) odhalena v průběhu konference. Podle agentury Bloomberg bude Android “L” (Lemonhead, Lollipop?) představen během keynote spolu s formální prezentací platformy Android Wear. Stále ale není jasno, zda nová verze ponese číslo 4.5, nebo rovnou 5.0.

Nová verze Androidu (Lollipop?) bude prezentována dnes na Google I/O Nová verze Androidu (Lollipop?) bude prezentována dnes na Google I/O

Proč tak velká změna ve strategii? Pichai měl konkrétně pronést větu: “Chci, aby svět pochopil, co děláme dřív.” Citace sice neodhaluje nic konkrétního, Bloomberg ale tvrdí, že gigant z Mountain View usiluje o větší transparentnost, pokud jde o aktualizaci firmwaru. Konkurenční Apple již poodhalil oponu své připravované příští verze systému pro mobilní telefony – iOS 8 – během WWDC minulý měsíc, takže Google pochopitelně nechce zůstat pozadu.

Sundar Pichai - vedoucí vývoje operačního systému Android a prohlížeče Chrome Sundar Pichai – vedoucí vývoje operačního systému Android a prohlížeče Chrome

Neočekáváme, že by hned po představení následovalo vypuštění aktualizace pro telefony a tablety řady Nexus. Spíše se přikláníme k variantě, že Google ukáže na letošním Google I/O redesign svých nativních aplikací a k vydání dojde na podzim. Redaktor Chris Chavez ze serveru Phandroid vyslovuje přání, aby Google poskytl alespoň omezený “náhled pro vývojáře”.

Pichai také v rozhovoru vysvětluje, že Google začal plánovat finální program konference teprve na začátku června a upozorňuje, že často je až na poslední chvíli rozhodováno o tom, jaké produkty budou nebo nebudou oznámeny.

Nová verze Androidu (Lollipop?) Nová verze Androidu (Lollipop?)

Zdroje: Phandroid, Android Central, Bloomberg BusinessWeek, Android Authority, Droid Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)