Nougat pro Samsung Galaxy S7/Edge byl vydán pro modely z volného evropského trhu

nougat pro samsung galaxy s7

Majitelé Samsungu Galaxy S7/Edge mohou jásat. Konečně byl totiž vydán update na Android 7.0 Nougat pro ETL distribuci. Co to znamená? Že již můžete stahovat aktualizaci i vy, kteří jste dosud museli čekat. Update na Android 7.0 Nougat pro Samsung Galaxy S7 je tedy nyní dostupný pro všechny zařízení z distribuce evropského volného trhu.

Nougat pro Samsung Galaxy S7/Edge je venku

Pokud jste majitelem placaté verze loňské vlajkové lodi Samsungu a aktualizace vám ještě nabídnuta nebyla, můžete zajít do nastavení a nechat aktualizaci vyhledat. Ta by měla zabírat přibližně 1237 MB, samotná instalace pak trvá přibližně 15 minut. Novinky, které aktualizace obsahuje jsou již všeobecně známé, takže jen v rychlosti zmíníme zcela přepracované prostředí, možnost odepisovat přímo z notifikací, vylepšená funkce Always On Display, vylepšená aplikace fotoaparátu a spousta dalších nových funkcí a vylepšení.

Zajímavé při tom ale je, že ETL update je dostupný pro základní placatou verzi vlajkového modelu, ale pro zahnutý Edge nikoli***. Ten stále v případě modelů pro evropský volný trh zůstává na verzi Androidu 6.0.1. Dočkali se pouze uživatelé, kteří v průběhu beta testování obešli regionální omezení. Tito uživatelé a majitelé zahnutého Edge, kteří byli do beta testování zapojeni, přestože by být správně neměli, se již nového Androidu dočkali přibližně před deseti dny.

Co je důvodem zpoždění bohužel nevíme. Je ale možné, že výrobce ještě ladí drobnosti, které mohou být klíčové. S prvními updatovanými modely se začaly šířit informace, že například baterie lehce ztratila výdrž. Hovořilo se přibližně o 10% ztrátě. Na našem redakčním Samsungu Galaxy S7 Edge, který byl v beta testování zapojen, jsme ale naopak zaznamenali spíše prodlouženou výdrž oproti Androidu 6.0.1. Zda se ale jedná o optimalizovanou verzi updatu, či jen pouhou náhodu, nejsme schopni posoudit.

Samsung Galaxy S7 Edge si tedy ještě musí chviličku počkat. Nečekáme dlouhé prodlevy a jistě se hned v následujících dnech dočkají i majitelé tohoto krasavce. V tuto chvíli však mohou jen závidět. Nougat pro Samsung Galaxy S7 v ploché verzi můžete stáhnout právě teď. Takže na nic nečekejte a aktualizujte.

Nebyla vám aktualizace vyhledána?

Může se stát, že vám právě v tuto chvíli aktualizace nebude vyhledána. Pokud přesto chcete nový Android instalovat, můžete využít jednoduchý návod z našeho staršího článku „Nugát pro Galaxy S7 a S7 Edge již můžete instalovat“. Jediný rozdíl je ve výběru instalačního balíčku podle distribuce, kdy zvolíte ETL (samozřejmě, pokud máte svůj smartphone z volného evropského trhu).

***Aktualizováno: 6.3.2017

Podle informací od našich čtenářů došlo ve stejný den i k uvolnění updatu pro verzi Edge. K aktualizaci ale dochází postupně, takže pokud právě vám ještě nedorazila, zkuste ještě pár dní počkat. Jistě se objeví každým dnem.

Byli jste upozorněni na update přímo telefonem? Nebo jste museli update nechat vyhledat ručně či dokonce flashovat? A líbí se vám nové, odlehčené prostředí?

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)