Nokia 5.2 bude prémiovější telefon. Společnost chystá mnoho novinek

nokia daredevil 5.2 spekulace

V posledních týdnech se stále více mluví o telefonu Nokia Daredevil, má jít o kódové označení modelu Nokia 5.2, tedy nástupce levnější řady. To platilo doposud, tato řada se má však posunout o úroveň výše a nabídnout prémiovější funkce včetně optiky Zeiss, displeje PureDisplay nebo OZO audio. Jaké parametry chystá HMD Global?

Nokia Daredevil obdrží technologie z dražších modelů

Podle informací Nokia anew chystá společnost HMD Global, která se stará o výrobu Nokia telefonů, hned několik novinek pro „pětkovou řadu“. V první řadě má jít o optiku Zeiss, která je spojená s telefony těmito značkami dlouhé roky. Dále se má dostat na technologii PureDisplay, což je v podstatě podpora HDR včetně podpory přehrávání HDR10 videa. V neposlední řadě má jít o OZO Audio, což je technologie pro prostorový zvuk pomocí většího počtu mikrofonů.

Důvodem proč se Nokia 5.2 přesouvá do vyšší kategorie je řada Nokia 4, která byla představena na jaře 2019. Parametry Nokia 5.2 se očekávají zhruba na úrovni Redmi Note 7, tedy FullHD+ displej, Snapdragon 660, 48 MPx fotoaparát. Očekávat se dá i mírně vyšší cena.

Bude rovněž zajímavé sledovat, co se stane s telefonem Nokia 6.2. Původně se právě hovořilo o tom, že se kódově označuje Nokia Daredevil. Může se stát, že se i další nadcházející Nokia telefony posunou o jednu cenovou kategorii výše.

Těšíte se na nové Nokia telefony?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)