Nokia nepolevuje, na trh uvádí smartphone Nokia 4.2 a aktualizuje 2 roky starý lowend

nokia-4-2-promo cropped

Společnost HMD Global je pevně odhodlaná vrátit značku Nokia zpět na výsluní. Ta sice někdejší slávy nejspíš již nedosáhne, ostudu však rozhodně nedělá. Nově na náš trh výrobce přišel se smartphonem nižší-střední třídy Nokia 4.2 zacíleným, mimo jiné, na firemní sféru. Image jí přitom vylepšuje například solidní softwarová podpora a to i v případě modelů z nižšího cenového spektra.

Nokia 4.2 je dostupný telefon posvěcený Googlem

Jednou ze zajímavostí nového smartphonu Nokia 4.2 je jeho zapojení do programu Android Enterprise Recomended. Ten navíc nemá pod palcem nikdo jiný, než samotný Google. Tato certifikace by měla mimo jiné zaručovat hardwarové prostředky dostatečné pro bezproblémový chod systému, pravidelné aktualizace bezpečnosti i verze operačního systému a v neposlední řadě také bezproblémovou vzdálenou správu zařízení. Vedle podniků by tak ze zapojení do programu Android Enterprise Recomended měli těžit i běžní uživatelé. Vedle zmíněného Android Enterprise Recomended je Nokia 4.2 pochopitelně také zařazena do programu Android One. Těšit se tak můžeme na relativně brzké aktualizace čistého Androidu bez dodatečné grafické nadstavby.

Android Enterprise Recommended

Android Enterprise Recommended

Co se týče hardwarové výbavy, ta nijak zvlášť oslnivá není a pokud vám jde o to, dostat za své peníze co možná nejlepší specifikace, pořídíte u konkurence lépe. Displej s poměrem stran 19:9 má úhlopříčku 5,71″ a již trochu podprůměrné HD+ rozlišení, díky čemuž dosahuje jemnost obrazu hodnoty 295 ppi. O výkon se stará čipová sada Qualcomm Snapdragon 439 podporovaná 3 GB RAM. Interní úložiště má kapacitu 32 GB a je rozšířitelné o microSD karty. Na zádech telefonu se pak nachází duální fotoaparát s primárním 13MPx snímačem a objektivem o světelnosti f/2.2 doplněným o 2MPx senzor pro lepší zachycení hloubky ostrosti. Baterie telefonu má kapacitu 3000 mAh.

Nokia 4.2 black

Nokia 4.2 má kovovou konstrukci se sklem na obou stranách. Zajímavostí je ukrytí notifikační LED do tlačítka napájení nebo vybavení telefonu dedikovaným tlačítkem Google Asistenta. V prodeji je u nás pouze v černé barevné variantě a to za doporučenou maloobchodní cenu 4 999 Kč s DPH.

Nokia 3 se také dočkala Androidu 9

Zatímco u novinky v podobě smartphonu Nokia 4.2 asi nikdo nečeká nic jiného než přítomnost aktuálně nejnovějšího Androidu 9 Pie. U téměř dva roky starého smartphonu, navíc z nižší cenové kategorie to takovou samozřejmostí není. Přesto právě Nokia 3, která byla jedním z prvních smartphonů znovuoživené značky právě v těchto dnech dostává update na Android 9. Ano, sice už se pomalu začínáme připravovat na příchod nového Androidu s číslovkou 10, ale i přes to si výrobce rozhodně zaslouží pochvalu. U (takřka) lowend modelů se totiž příliš často nesetkáváme s takovouto podporou.

Zvolil podle vás výrobce správnou cestu jak znovu přivést značku Nokia mezi špičku na mobilním trhu?

 

Zdroj: TZ

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)