Nike konečně představil náramek i aplikaci FuelBand pro Android

nike fuelband cover

Trvalo to dlouho. Hodně dlouho, ale Nike se konečně rozhoupal a představil náramek a aplikaci FuelBand i pro Android. FuelBand je wearables náramek podobný Fitbitu, Vivofitu a dalším. Dalo by se říct, že byl jedním z prvních. Jeho prvenství však uživatelé Androidu dva roky po oficiálním představení příliš neocení. Můžeme se domnívat, proč to tak dlouho trvalo.

Snímek obrazovky 2014-06-18 v 20.34.47

Nike měl hodně vřelé vztahy s konkurenční společností Apple a od začátku jeho produkty s Applem spolupracují suverénně nejlépe. Ať už se jedná o senzory do bot nebo aplikaci Nike+, která je na iOS o pár levelů výše než na Androidu. Nike ještě loni odmítal, že by na FuelBandu pro Android vůbec pracoval. Uvidíme, zda se tento trend začne pomalu měnit.

nike fuelband

Stejně jako ostatní fitness náramky i tento komunikuje s vaším smartphonem pomocí Bluetooth. Hardwarové nároky (dá-li se tomu tak říkat) splní spíše novější telefony. Zapotřebí je totiž Android 4.3 a vyšší stejně jako Bluetooth 4.0 LE. Seznam podporovaných zařízení je následující, není ale důvodu, proč by se neměl dále rozrůstat: Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5, HTC One, Nexus 5 a Moto X.

Snímek obrazovky 2014-06-18 v 20.26.51

Uživatelé Androidu by neměli být oproti iOS ochuzeni o žádné funkce. FuelBand se váže na prostředí Nike+. FuelBand monitoruje vaši celodenní aktivitu (počet kroků, spálené kalorie a další). Výhodou může být, že do stejného prostředí Nike+ můžete přidávat vyloženě sportovní výkony měřené Nike+ aplikací. Vše pak najdete v jednom ekosystému.

Láká vás Nike FuelBand?

 

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)