Menu

Nike konečně představil náramek i aplikaci FuelBand pro Android

Trvalo to dlouho. Hodně dlouho, ale Nike se konečně rozhoupal a představil náramek a aplikaci FuelBand i pro Android. FuelBand je wearables náramek podobný Fitbitu, Vivofitu a dalším. Dalo by se říct, že byl jedním z prvních. Jeho prvenství však uživatelé Androidu dva roky po oficiálním představení příliš neocení. Můžeme se domnívat, proč to tak dlouho trvalo.

Snímek obrazovky 2014-06-18 v 20.34.47

Nike měl hodně vřelé vztahy s konkurenční společností Apple a od začátku jeho produkty s Applem spolupracují suverénně nejlépe. Ať už se jedná o senzory do bot nebo aplikaci Nike+, která je na iOS o pár levelů výše než na Androidu. Nike ještě loni odmítal, že by na FuelBandu pro Android vůbec pracoval. Uvidíme, zda se tento trend začne pomalu měnit.

nike fuelband

Stejně jako ostatní fitness náramky i tento komunikuje s vaším smartphonem pomocí Bluetooth. Hardwarové nároky (dá-li se tomu tak říkat) splní spíše novější telefony. Zapotřebí je totiž Android 4.3 a vyšší stejně jako Bluetooth 4.0 LE. Seznam podporovaných zařízení je následující, není ale důvodu, proč by se neměl dále rozrůstat: Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5, HTC One, Nexus 5 a Moto X.

Snímek obrazovky 2014-06-18 v 20.26.51

Uživatelé Androidu by neměli být oproti iOS ochuzeni o žádné funkce. FuelBand se váže na prostředí Nike+. FuelBand monitoruje vaši celodenní aktivitu (počet kroků, spálené kalorie a další). Výhodou může být, že do stejného prostředí Nike+ můžete přidávat vyloženě sportovní výkony měřené Nike+ aplikací. Vše pak najdete v jednom ekosystému.

Láká vás Nike FuelBand?

 

 

Komentáře

absolon

absolon

z aplikace
19.6.2014 12:33

No zasa nieco, co v mojej krajine nie je k dispozicii… chcel som vyskusat, ci to dokazem sparovat s gear fit…. hold smola

jhonzatko

jhonzatko

19.6.2014 13:15

Problem je v tom, ze tato aplikace (narozdil od iOS verze) podporuje pouze FuelBand SE :(

pavel

pavel

24.2.2015 21:29

zdravím, bude mi fungovat s Samsung Note 3?

RSS (komentáře k článku)