Nexus 5 se objevil v Google Play za 349 dolarů. Záhy ale „zmizel“

nexus5_ico_ps

Vypadá to, že se Google v případě Nexusu 5 rozhodl pro netradiční formu propagace. Nejprve se tento telefon jakoby náhodou na okamžik objevil ve videu ze slavnostního odhalení sochy u Googleplexu, aby krátce poté video z oficiálního kanálu zmizelo. Podobně vypadá na první pohled jako chyba skutečnost, že Nexus 5 se v noci na dnešek objevil v nabídce Obchodu Google Play pro Spojené státy.

Kromě oficiální fotografie jsme se dozvěděli také cenu – Nexus 5 v černé barvě se 16 GB interní paměti bude stát 349 dolarů (cca 6 600 Kč). Cenovku verze se 32 GB interní paměti můžeme jen odhadovat, ale podle všeho se bude pohybovat kolem 400 dolarů (cca 7 500 Kč).

Na obrázku výše můžete vidět nové ikony telefonu, fotoaparátu a Gmailu, jakož i inovovanou notifikační lištu s bílými indikátory.

Podle dosavadních zpráv bude mít LG Nexus 5 čtyřjádrový procesor Snapdragon 800, grafiku Adreno 330, 16 nebo 32 GB interního úložiště, 2 GB operační paměti a 8Mpx fotoaparát s optickou stabilizací. V současnosti je nejčastěji zmiňovaným termínem představení pondělí 28. října.

Zdroje: Mobiltelefon, Android Authority, Android SPIN, Droid Life, Phandroid, Android Headlines a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

pouzdro_ico

Deset nejlepších pouzder pro Nexus 5

Články Karel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později

Komentáře (20)