TOPlist

Jak z mobilu vzdáleně odhlásit jiné zařízení od Netflixu?

Netflix Premium správa zařízení odpojení odhlášení aplikace

Jednou z výhod streamovacích platforem jako je Netflix, Disney+ nebo HBO Max je možnost sdílení jednoho účtu s více lidmi a přehrávání obsahu na více zařízeních. Uživatelé tak mají příležitost sledovat filmy a seriály nejen v počítači nebo v televizi, ale třeba také na tabletu či v mobilu. Nebo taky na několika televizorech, zkrátka dle preferenci diváků. Konkrétně Netflix umožňuje u nejdražšího předplatného sledování až na čtyřech zařízeních. Nově tato služba přišla s možností spravovat přihlášení na zařízeních vzdáleně, což je velmi praktická pomůcka.

Netflix
Netflix

Odhlašování Netflixu z různých přístrojů doposud nebylo úplně praktické. Pokud se nebavíme o radikální variantě, že od služby odpojíte všechna zařízení naráz jedním kliknutím (tato možnost v nastavení skutečně je), bylo možné odhlášení provést vždy jen na konkrétním zařízení a něco jako vzdálená správa neexistovalo. To se nyní naštěstí změnilo a omylem stále přihlášený televizor na chalupě nebo tablet v šuplíku můžete odpojit rovnou z mobilu.

Jak v mobilní aplikaci Netflix vzdáleně odpojit jiné zařízení?

  1. Otevřete aplikaci
  2. Klepněte na profilovou fotografii
  3. Otevřete nabídku Účet
  4. Klepněte na Spravovat přístup a zařízení
  5. U konkrétního zařízení klepněte na Odhlásit

Je celkem zvláštní, že s touto možností Netflix nepřišel dřív. Třeba i před několika roky. U konkurenčních streamovacích služeb jde o celkem běžnou praxi, která šetří čas i nervování. Z nějakého důvodu se tomu provozovatelé vyhýbali, nicméně nyní je pro ně pravděpodobně motivací sílící snaha přinutit uživatele používat Netflix s jedním účtem jen v jedné domácnosti. K nekompromisnímu odpojování „cizích“ zařízení se zatím neuchýlili, ale praktikují například ověřování.

Maximální počet zařízení přihlášených k Netflixu se liší dle druhu předplatného. U verze Basic za 199 Kč měsíčně je k dispozici pouze jedno, navíc streamování probíhá jen v maximálním rozlišení HD (720p). Varianta Standard umožňuje za 259 Kč měsíčně sledovat filmy a seriály ve Full HD (1080p) a na dvou zařízeních. Nejdražší Netflix Premium, které vyjde na 319 Kč za měsíc, spustíte na čtyřech zařízeních a v rozlišení 4K.

Na jakých zařízeních Netflix sledujete?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)