Víc než 100 zemí má nově levnější Netflix. Dočkáme se taky?

levnější netflix předplatné 100 zemí

V poslední týdnech a měsících se dějí velké věci kolem filmové, seriálové a herní streamovací platformy Netflix. Provozovatelé se po dlouhém „vyhrožování“ finálně rozhodli bojovat proti sdílení hesel, což pochopitelně velká spousta diváků nenese úplně s nadšením. Jak se dalo očekávat, jejich počet začal klesat. Služba tak celkem rychle přichází s radikálním řešením, jak je zase přilákat. Ve více než stovce zemí je nyní Netflix levnější. A to celkem výrazně.

Noví předplatitelé získají aktualizované ceny ihned, stávajícím předplatitelům se platba sníží od dalšího vyúčtování. V závislosti na zemi se ceny snížily až o téměř 60 % u Basic předplatného a v některých regionech uživatelé se dočkají snížení cen také u tarifů Standard, Premium a Mobile. Díky změnám se někde dostává úroveň Standard na cenu Basic. To prakticky znamená, že se streamovací rozlišení zvýší ze 720p na 1080p a umožní souběžné streamy na dvou zařízeních.

Seznam zemí, které mají nově levnější Netflix

Afghánistán, Albánie, Alžírsko, Angola, Bangladéš, Belize, Benin, Bhútán, Bolívie, Bosna a Hercegovina, Botswana, Britské území v Indickém oceánu, Bulharsko, Burkina Faso, Burundi, Kambodža, Kamerun, Kapverdy, Středoafrická republika, Čad, Vánoční ostrov, Komory, Kongo – Brazzaville, Kongo – Kinshasa, Pobřeží slonoviny, Chorvatsko, Kuba, Džibuti, Dominika, Dominikánská republika, Ekvádor, Egypt, Salvador, Rovníková Guinea, Eritrea, Etiopie, Fidži, Gabon, Gambie, Ghana, Grenada, Guatemala, Guinea, Guinea-Bissau, Guyana, Haiti, Honduras, Indonésie, Irák, Jamajka, Jordánsko, Keňa, Kiribati, Laos, Libanon, Lesotho, Libérie, Libye, Makedonie, Madagaskar, Malawi, Malajsie, Mali, Mauretánie, Mauricius, Mongolsko, Černá Hora, Maroko, Mosambik, Myanmar, Namibie, Nepál, Nikaragua, Niger, Palestinská území, Panama, Papua-Nová Guinea, Paraguay, Filipíny, Pitcairnovy ostrovy, Rumunsko, Rwanda, Samoa, Svatý Tomáš a Princův ostrov, Senegal, Srbsko, Seychely, Sierra Leone, Slovinsko, Šalamounovy ostrovy, Somálsko, Jižní Súdán, Srí Lanka, Sv. Bartoloměje, Svatá Helena, Svatá Lucie, Svatý Martin, Svatý Vincenc a Grenadiny, Súdán, Surinam, Svazijsko, Tanzanie, Thajsko, Východní Timor, Togo, Tonga, Tunisko, Tuvalu, Uganda, Vanuatu, Venezuela, Vietnam, Wallis a Futuna, Jemen, Zambie a Zimbabwe.

Jak je ze seznamu patrné, například Česká republika, Slovenská republika nebo podstatná část EU v něm chybí. Netflix se evidentně rozhodl být v tuto chvíli vstřícnější hlavně v exotičtějších destinacích. Levnější Netflix však bude například i v Chorvatsku, Slovinsku či Bulharsku, takže není vyloučeno, že by služba při přetrvávajících potížích „zabrousila“ i více do středu Evropy.

Zatím není jasné, jakého procenta současných uživatelů se toto snížení ceny dotkne. Výzkumná firma Ampere Analysis, která s informací přišla, však uvádí, že streamovací služba zlevňuje na deseti trzích, kde nabízí lokalizované ceny – v Indonésii, Thajsku, Malajsii, na Filipínách, v Egyptě, Ekvádoru, Vietnamu, Maroku, Chorvatsku a Keni – a ty představují více než deset milionů předplatitelů. To jsou více než čtyři procenta její celosvětové uživatelské základny.

Opouštíte Netflix? O kolik by případně musel být levnější?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)