Netatmo představuje novinky chytré domácnosti: Zahřejí vás a zároveň i ochrání

chytra domacnost netatmo

Společnost Netatmo se již dlouhé roky specializuje na chytrou elektroniku. Některé výrobky jsme v minulosti recenzovali i u nás na webu. Nyní společnost představila pro český trh zajímavé novinky. V první řadě jde o chytré vytápění, které přispívá k energetickým úsporám. Pak také chytrý detektor kouře, který zvyšuje zabezpečení domova. Pojďme si obě novinky blíže představit.

Netatmo představilo zajímavé novinky chytré domácnosti

Průměrné roční náklady za energie jsou v Česku 11 300 Kč. Ceny se ale neustále zvyšují, poskytovatelé energií oznámili další navýšení tarifů. Společnost Netatmo má údajně řešení, jak snížit spotřebu při zachování stejného teplotního komfortu. Odpovědí je chytré vytápění. Inteligentní zařízení dokáže předvídat nejvhodnější čas, kdy se má zapnout kotel a začít vytápět dům, a to i v závislosti na zateplení domu a venkovní teplotě.

radiatorove ventily netatmo

Základem je termostat Netatmo, který se dá ovládat přes aplikaci, ale také přes hlasové asistenty jako je Asistent Google, Alexa nebo Apple HomeKit (Siri). Samotná aplikace se jednoduše používá, při prvním spuštění se uživatele zeptá na několik otázek, podle odpovědí se vytvoří plán vytápění. Obzvlášť se to hodí při návratu domů, kdy majitele bude čekat vyhřátý domov.

chytry termostat netatmo

Není to ale jen o termostatu, přidat se dají i inteligentní radiátorové ventily. Jsou kompatibilní s devadesáti procenty radiátorů a regulují teplotu v jednotlivých místnostech. Například zapnou ráno topení v koupelně, aniž by se vytápěl zbytek domu. Existovat bude i speciální balíček pro dálkové vytápění. A jaká je cena chytrého vytápění? Za termostat zaplatíte 4 999 Kč, za radiátorové ventily 1 999 Kč.

Chytrý detektor kouře zajistí lepší bezpečnost domova

Druhou novinkou, kterou společnost Netatmo představila, je chytrý detektor kouře. V případě požáru chytrý detektor kouře spustí alarm, což není nic překvapivého. Umí ale i několik dalších funkcí, které jej odlišují od normálních detektorů.

Při vzniku požáru je nejdůležitější reakční doba, stačí několik desítek sekund a z malého požáru se stane závažný požár. Pokud Netatmo detektor zachytí kouř, ihned spustí alarm o 85 decibelech a upozorní majitele na telefon. Zajímavé je to, že pozná odkud kouř vychází, takže například rovnou napíše na telefon “Kouř zjištěný v obývacím pokoji”. Pokud jde o planý poplach, dá se rychle alarm vypnout přes telefon nebo rovnou zařízení.

Díky podpoře IFTTT se detektor posunuje na jinou úroveň. Uživatelé ho mohou propojit s dalšími propojenými zařízeními a vytvářet si vlastní scénáře. Třeba připojit k detektoru kouře chytrá světla, která v případě požáru změní barvu a varují rodinu, aby opustila dům. Chytrý detektor kouře Netatmo se prodává za doporučenou maloobchodní cenu 2 599 korun.

Používáte nějaké produkty chytré domácnosti? Jak se vám líbí novinky od Netatmo?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)