TOPlist

Netatmo Home Coach recenze: meteostanice, která zlepšuje kvalitu života

netatmo home coach

Produkty Netatmo jsou na trhu již nějaký ten pátek a za tu dobu si firma vybudovala solidní renomé v oblasti chytrých domácností. Dnes se budeme bavit o Netatmo Home Coach, inteligentní meteostanici, která zvládne měřit kvalitu a vlhkost vzduchu, úroveň hluku a teplotu.

Recenze Netatmo Home Coach

Obsah balení Netatmo Home Coach

Již z balení je patrné, že se jedná o produkt do chytré domácnosti. V levém dolním rohu na nás nenápadně kouká logo Works with Apple HomeKit a na přední straně je vidět kromě meteostanice taktéž minimalistická a přehledná aplikace. Taktéž nechybí motto „The smart indoor climate monitor“ aby bylo každému jasné, co že to vlastně je. Na zadní straně krabice je pak vidět vše, co Netatmo Home Coach dokáže. Tedy měření kvality vzduchu, úrovně hluku, teploty a taktéž fakt, že lze vlastnit více těchto stanicí pro propojení více místností do jedné aplikace. Jinak je obsah balení dost skromný. Kromě samotné stanice v něm naleznete pouze brožury a napájecí adaptér.

Vzhled a zpracování

Netatmo Home Coach vypadá rozhodně dobře a nemusíte ji zbytečně zakrývat. Tělo je pokryto hliníkem s líbivou bronzovitou barvou, přičemž na spodní a vrchní straně je bílý plast. Stanice nijak nevrže a působí i celkem odolně, takže ji nějaký ten občasný pád z menší výšky nerozhodí. Na přední straně nalezneme kromě loga také LED indikátor, který varovně svítí v případě, že máte v domácnosti problém.

Proč mít doma chytrou meteostanici?

Meteostanice na první pohled nevypadá jako žádná „must have“ věc. Po pár týdnech si na ní ale tak zvyknete, že bez dat, které vám poskytuje nechcete být. Každodenně vás totiž informuje o tom, jak si vaše domácnost stojí. Netatmo Home Coach disponuje čtyřmi senzory, přičemž každý z nich dává smysl. Máte příliš nahlas puštěnou televizi a ani si to neuvědomujete? Netatmo vás upozorní, že je v místnosti příliš velký hluk a možná byste ho měli eliminovat. Díky měření vlhkosti vzduchu pak snadno zjistíte, kdy je vhodné zapnout zvlhčovač vzduchu a zajistit perfektní ovzduší pro vás a vaše blízké. Tato funkce se hodí zejména alergikům či astmatikům. Měřič hladiny CO2 pak zjistí, kdy máte doma vydýcháno a že byste si měli vyvětrat.

Větrání je potom zvlášť důležité a pravidelně by se tak mělo dít v každé domácnosti. Řekněme, že někde v lese v přírodě dosahuje oxid uhličitý hodnoty někde mezi 360 – 400 ppm (parts per milion = počet molekul CO2 v milionu molekul). Vevnitř se pak doporučuje držet tuto hranici do 1 200 ppm, ale už na této hranici můžeme cítit únavu a poruchu koncentrace. Pokud je pak hodnota vyšší, než 5 000 ppm, je to až zdraví nebezpečné a můžeme se setkat se zvýšenou tepovou frekvencí nebo problémy s dechem. S tím souvisí i vlhkost vzduchu, která má také nemalý vliv na naše zdraví. Pokud máme vysokou vlhkost, trpí především naše dýchací cesty a často se můžeme setkávat se záněty nosohltanu a onemocnění horních i dolních dýchacích cest. Nízká vlhkost může způsobovat také vysušenou pleť nebo pálení očí a trvalý pocit únavy. Pokud je naopak vzduch příliš vlhký, mohou se v místnosti tvořit plísně a pro člověka je delší pobyt v takovém prostředí velmi nebezpečný.

Ovládání aplikace

Aplikace Netatmo Home Coach je přehledná, minimalistická a nabízí přesně ta data, která od ní očekáváte. Navíc si můžete zobrazit přehledné grafy, díky kterým poznáte, jak na tom je vaše domácnost postupem času. Osobně jsem dlouho bojoval s vysokými teplotami v obýváku. Od té doby, co mám Netatmo a snažím se ji neustále snižovat přesně vidím, že jsem se posunul dolů o nějaké 3 stupně dolů a konečně mám doma ideální teplotu. Aplikace ovšem rozhodně dokonalá není. Občas spadne a ocenil bych více funkcí, jako například nastavení vlastních hranic hluku. Občas mě za něj totiž sekýruje zbytečně často. Stanici si můžete propojit také s Apple HomeKitem, kde ale neposkytne tolik informací.

Spolehlivost a hodnoty meteostanice

Hned po týdnu, co jsem měl stanici nainstalovanou doma jsem vzal jinou vnitřní meteostanici a sledoval, zda obě dvě naměří stejnou vlhkost vzduchu a teplotu. Vlhkost vzduchu byla vždy naprosto identická a teplota se občas lišila o jedno či dvě desetinná místa, což se dá přehlédnout. Navíc nevím, která z nich měřila správně a která špatně. Po zapnutí zvlhčovače vzduchu jsem již po pár desítkách minut viděl rozdíl a stanice na ni reagovala poměrně rychle.

Discover how to create a healthier environment in your home – Healthy Home Coach

Discover how to create a healthier environment in your home – Healthy Home Coach

Zhodnocení Netatmo Home Coach a cena

Chytrá stanice Netatmo Home Coach je skvělým pomocníkem, který navíc působí jako vkusný doplněk a neudělá vám žádnou ostudu. Měří přesné hodnoty, má přehlednou aplikaci a navíc je cenově dostupná. Její koupi bych zvažoval obzvlášť pokud máte děti nebo trávíte doma velkou část ze dne. Máte-li doma vydýcháno, vedro a navíc třeba ještě hluk, soustředit se na práci či domácí úkoly je zcela nemožné. Navíc to není ani nic zdravého. Home Coach vás o všech těchto aspektech informuje a také nabídne možnost řešení problému. Na českých e-shopech se dá koupit za přibližně 2 500 korun, tu a tam je na něj pětistovka sleva. Svou cenu si obhájí a pokud po něm sáhnete, rozhodně neuděláte chybu.

Klady

+ kvalitní zpracování
+ minimalistický design
+ jednoduchá aplikace
+ přesné měření

Zápory

– aplikace by mohla nabídnout více úprav
– občas otravné notifikace o hluku

Za zapůjčení produktu děkujeme společnosti Netatmo

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)