Neptune Pine: Chytré hodinky, které zašlapou konkurenci do země

Screen Shot 2013-08-31 at 12.02.51 PM

Chytré hodinky o sobě dávají vědět stále častěji a skoro každý den se o této oblasti dozvídáme něco nového. O chytrých hodinkách Neptune Pine jsme vás informovali již zkraje roku, nyní se opět objevily na serveru KickStarter a vypadají fantasticky! Na rozdíl od většiny konkurence ke svému běhu nepotřebují mobilní telefon. S chytrými telefony se díky svým funkcím a výbavě mohou směle srovnávat. Díky slotu pro MicroSIM kartu lze s Neptune Pine telefonovat a využívat 3G internet. Hodinky navíc obsahují plnohodnotný systém Android Jelly Bean, díky čemuž má uživatel přístup takřka ke všem aplikacím, které používá v mobilním telefonu. Snadno tak můžeme díky klávesnici posílat SMS, používat sociální sítě či dokonce hrát nenáročné hry.

neptune-pine-smartwatch

Zabudované funkce GPS, digitální kompas, akcelerometr, krokoměr a gyroskop poslouží při sportu. Neptune Pine obsahují dokonce dvojici fotoaparátů a lze tedy natáčet video a pořizovat fotografie. Jsou dokonce vybaveny bleskem, který lze použít i jako svítilna.

http://youtu.be/7H62xulLYj0

Skvěle je na tom rovněž hardwarová výbava v čele s dvoujádrovým procesorem Snapdragon S4 s frekvencí 1,2 GHz, 16/32 GB vnitřní pamětí a 2,4″ displejem s rozlišením 320 x 240 pixelů. Hodinky jsou dokonce vodotěsné se specifikací IP67.

neptune-pine-smartwatch-2

Baterie nabídne kapacitu 810 mAh, což je na poměry hodinek poměrně dost, ale i tak je jasné, že si výkonný hardware řekne o hodně energie. Autoři udávají předpokládanou výdrž 8 hodin při telefonování na 2G, 10 hodin poslechu hudby, 5 hodin sledování videa, 7 hodin brouzdání přes Wi-Fi a 120 hodin “klidového režimu”. Z těchto údajů můžeme zatím jen těžko odhadovat, jak dlouho vydrží tyto hodinky při kombinovaném používání. Více než dva dny to ale nejspíše nebude.

neptune-pine-smartwatch-3

neptune-pine-smartwatch

Neptune Pine je možné předobjednat na oficiální stránce, cena startuje na 335 dolarech za 16GB variantu (necelých 7000 Kč). Prvních 500 zákazníků, kteří přispějí přímo na KickStarteru, dostanou hodinky již za 199 dolarů (cca 4000 Kč).

neptune-pine-smartwatch-6

zdroj: kickstarter.com

Hlasujte pro nejlepší zařízení roku a vyhrajte jedno z nich! O čem je řeč? Android Roku 2013!

logo_tmava_cs_CZ

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)