Nemilosrdná čistka: Google vyházel z obchodu Play 60 000 aplikací

google-play_ico

Když se kácí les, lítají třísky. A sekyra s logem Googlu se věru svižně ohání, jen co je pravda. Během února zmizelo z obchodu Play na 60 000 aplikací, což je dosud největší čistka, která obchod postihla. Ano, je tu pár výjimek, kdy aplikaci stáhl přímo vývojář, ale za drtivou většinou mazání stojí Google.

Co je zajímavé – většina ze smazaných aplikací se nějakým způsobem týkala MP3 souborů či vyzvánění. Google má pro odstraňování aplikací z obchodu různá oficiální pravidla či důvody, ale pokud se domníváte, že zmíněné programy dostaly kopačky, protože obsahovaly malware či spyware nebo snad porušovaly copyrighty, neuhádli jste. Zdá se, že ve skutečnosti byly hlavními viníky spam a obecně nízká kvalita samotných aplikací.

 

Jak je známo, mezi Google Play a jablíčkovým AppStore je zásadní rozdíl v publikování nových aplikací. Zatímco Google dává vývojářům naprostou svobodu a de facto nekontroluje, co uživatelé publikují, Apple má oproti tomu skupinu zaměstnanců, kteří každou zaslanou aplikaci nejprve otestují, než ji v obchodě zveřejní. Samozřejmě to neznamená, že na Google Play vládne absolutní anarchie. Google skutečně aktivně maže aplikace, které jsou nějakým způsobem škodlivé a i přesto prošly skrz automatické filtry kontrolující nabízené aplikace. Google i Apple se můžou pochlubit téměř identickým počtem aplikací ve svých obchodech. Apple uvádí zhruba 800 000 aplikací, zatímco Google v říjnu 2012 informoval o tom, že nabízí 700 000 programů.

 

Zdroj: TechCrunch

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)