Budeme Němcům nově závidět i updaty mobilů?

sedmileté updaty mobilů Německo

Platy, vlaky, dálnice, penze, auta… možná i některá piva? Seznam věcí, které nejen Češi závidí Němcům, není úplně krátký. Konkrétně z oblasti mobilních telefonů na něm doposud žádná velká nebyla, ale to se možná také brzy změní. Tamní vláda pracuje na nařízení, podle kterého by měli výrobci garantovat sedmileté bezpečnostní updaty mobilů. Taková hranice by šla ještě dost daleko za hodnotu, kterou hodlá od roku 2023 vyžadovat Evropská unie. Totiž pět let.

galaxy-fold-update-bezdratovy-dex

Ruku v ruce se softwarovými bezpečnostními záplatami by podle návrhu měly být na sedm let zajištěny ke každému mobilu také náhradní díly. V rozumné a několik roků neměnné ceně. A také rychle. Evropská unie chce vynucovat maximálně pětidenní dodací lhůty, Německo možná ještě méně. Aby zákazníci telefon raději nechali opravit, než aby si hned pořizovali nový. Cílem takových návrhů je samozřejmě tlak na ekologii a udržitelnost. Současně je ale potřeba zmínit, že 26. září se v Něměcku konají volby do Spolkového sněmu. Takže zmíněné prodloužené updaty mobilů mohou být klidně jen předvolebním slibem.

Jak dlouhá podpora se týká vašeho mobilu?

Zdroj: heise

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)