TOPlist

Hodinky Garmin jsou skvělé pro sportovce, tyhle jsou v Česku nejoblíbenější

Garmin TOP 5
  • Pro sledování sportovních výkonů je vhodné sáhnout po speciálních hodinkách
  • V Česku i jinde ve světě jsou mimořádně populární ty od výrobce Garmin
  • Mezi nejoblíbenější modely se řadí zejména běžecké hodinky řad Forerunner

Chcete-li posunout své sportovní výsledky na lepší úroveň a zlepšit svou celkovou kondici, anebo jen mít nepřetržitý přehled o svém zdraví, můžete si dopomoct chytrým příslušenstvím, například hodinkami. Pro zmíněné účely jsou vhodné třeba ty od Garminu, které jsou u nás mimořádně populární.

Hodinky od Garminu bych vám osobně příliš nedoporučil, pokud dychtíte po používání aplikací přímo ze svého zápěstí. Pakliže ale chcete získat přehled o svém sportovním životě, postavený na výsledcích měření s pomocí špičkových senzorů a komplexních statistikách, pak jejich koupí neuděláte chybu.

Nebudeme příliš překvapeni, když nebudete přesně vědět, po jakém modelu sáhnout. Garmin má opravdu široké portfolio hodinek a každé udělají radost trochu jiné skupině lidí. Jako inspirace vám možná poslouží žebříček pěti nejoblíbenějších sporttesterů Garmin mezi českými spotřebiteli.

Garmin Forerunner 965

Na první příčce se setkáváme s loňským modelem Forerunner 965, který na svou pokročilou výbavu láká především běžce (ostatně to vyplývá i z jeho názvu). Na rozdíl od svého předchůdce disponuje AMOLED displejem, díky němuž obsah působí pěkněji a je krásně čitelný i na přímém slunečním světle. Hodinky dovedou sestavovat doporučené denní tréninky, analyzovat vaši připravenost na další sportovní výkon anebo třeba předkládat ranní zprávu s informacemi o kvalitě spánu nebo počasí. Zapomenout nesmíme na 23denní výdrž nebo vestavěné mapy.

Garmin Forerunner 965

Cena: od 13 489 Kč

Garmin Instinct 2X Solar

Velmi populární a všestranný model střední třídy zaujme svou robustní konstrukcí, která odolá i hrubšímu zacházení nebo třeba pádům v náročném terénu. Ostatně je certifikována dle vojenského standardu MIL-STD-810. Garmin Instinct 2X Solar jsou vybaveny 1,1palcovým transreflektivním displejem, jenž ale bohužel neumí zobrazovat barvy. Se sklíčkem Power Glass se nicméně dokáže nabíjet ze slunce, což hodinkám přináší takřka neomezenou výdrž. Samozřejmě neschází ani funkce jako Body Battery nebo měření předpokládané výkonnosti VO2 Max.

Garmin Instinct 2X Solar

Cena: od 7 641 Kč

Garmin Forerunner 255

Technicky vzato jeden z příbuzných vítěze žebříčku. Model Garmin Foreruner 255 už sice byl pomyslně nahrazen novějšími hodinkami Garmin Forerunner 265, ale přesto se stále jedná o atraktivní kus elektroniky, a to zejména kvůli své ceně. Hodinky se zase jednou zaměřují spíš na běžce, jimž poskytují adaptivní tréninkové plány, ale radost jinak udělají kdekomu. Mají 1,39palcový barevný displej, byť ne AMOLED, a vydrží až 14 dní na jedno nabití.

Garmin Forerunner 255

Cena: od 6 616 Kč

Garmin Instinct 2

V podstatě levnější bráška již jednou zmíněného modelu. Stejně jako model 2X mají bytelnou konstrukci a monochromatický displej, jenž ale má tentokrát pouze 0,9palcovou velikost. Kromě ceny, která je v současné době velice slušná, vás dozajista potěší až 28denní výdrž na jedno nabití nebo vodotěsnost dle standardu 10 ATM, tedy až do 100metrové hloubky. Za zmínku stojí například i schopnost automatické detekce nehody či měření VO2 Max.

garmin instinct 2

Cena: od 5 190 Kč

Garmin Forerunner 955

Předchůdce vítězných hodinek Forerunner 965, které se i dnes vyplatí pořídit zejména pro jejich cenu. Nedostanete tedy tak bytelné tělo, ale potěší vás velký displej o velikosti 1,39 palce se schopností zobrazovat barvy. Posunout vaše běžecké dovednosti pomůžou adaptivní tréninky a doporučené denní tréninky i řada dalších funkcí, jako je Skóre vytrvalosti nebo Real-time stamina.

garmin forerunner 955

Cena: od 9 906 Kč

Které ze zmíněných Garmin hodinek vás zaujaly nejvíc?

Zdroj: Heureka

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)