Nejnovější aktualizace Hangouts přináší pěknou porci novinek a změn

nejnovejsi-aktualizace-hangouts-14_ico

Nejnovější aktualizace Hangouts na verzi 14 přináší zkratky aplikace pro Android 7.1 Nougat, mění nastavení skupinových chatů a “překopává” některé položky nastavení chatu. Jaké novinky můžete čekat? To se dozvíte v této aktualitě.

Počátkem letošního roku řekl viceprezident pro komunikaci Nick Fox, že aplikace Hangouts by se měla soustředit na podnikovou/firemní sféru. Ironií však je, že v podstatě žádná aktualizace, vydaná po tomto prohlášení, nic takového nepřinesla. Malý krůček vpřed však lze vypozorovat u právě vydané verze s číslem 14, která vylepšuje různé aspekty skupinových chatů.

Co přináší nejnovější aktualizace Hangouts?

Máme tu neoficiální seznam provedených změn (“changelog”):

  • Zkratky aplikace (Android 7.1 a vyšší)
  • Nový pracovní postup pro nastavení skupinových chatů
  • Reorganizace nabídky chatu a nastavení

Nyní si jednotlivé novinky probereme podrobněji.

Zkratky aplikace

Pokud patříte k relativně úzké skupině uživatelů, která si již na svém telefonu vychutnává poslední Android 7.1 Nougat, nebo jestliže používáte alternativní launcher, podporující zkratky aplikací, můžete nyní využít rychlý přístup k chatu, video hovoru nebo hlasovému hovoru. Stačí jen déle stisknout ikonu aplikace a vybrat si z plovoucí nabídky. Seznam nabízených možností byl poměrně předvídatelný – ostatně objevily se již ve zdrojových kódech předchozí verze 13.

Nejnovější aktualizace Hangouts přinesla zkratky aplikací Nejnovější aktualizace Hangouts přinesla zkratky aplikací

Změny založení skupinových chatů

Skupinové chaty podporují “kecálci” od Googlu již od doby, kdy Google Talk dostal uživatelské rozhraní ve stylu Holo a byl přejmenován na Hangouts. Design Material pak přinesl plovoucí akční tlačítko pro zahájení skupinového chatu. Nejnovější aktualizace Hangouts přináší změnu v založení nového chatu. Zatímco v předchozích verzích byla součástí plovoucí nabídky položka Nová skupina, nyní probíhá založení přes nabídku Nová konverzace. Teprve v následujícím okně pro nastavení konverzace je v horní části položka Nová skupina. Následně můžete skupinu pojmenovat a pozvat účastníky. Případně můžete nechat skupinu prázdnou, což je užitečné, pokud chcete sdílet odkaz, který lze použít k připojení ke skupině například na sociálních sítích.

Reorganizace nabídky chatu a nastavení

Samotná obrazovka chatu zůstává beze změn, nicméně v kontextové nabídce v pravém horním rohu proběhla velká reorganizace. Tak například volba Lidé a možnosti byla rozdělena na dvě: Lidé a Možnosti. Každá z nich pak otevírá svou vlastní obrazovku. Celá nabídka je očividně kratší – zmizely totiž položky Vypnout historii, Archivovat a ve skupinách i možnost Odejít.

Na obrazovce Lidé je vedle přepínače umožňujícího, připojování do konverzace pomocí odkazu, také tlačítko pro přidání účastníků a zbrusu nová položka k založení nové skupiny se členy té aktuální. V kontextové nabídce je dále vedle každého účastníka nezbytná funkce blokování.

Vše ostatní bylo přesunuto na obrazovku Možnosti, včetně nastavení názvu skupiny a přepínačů pro ukládání historie, možností oznámení a zvuku, a příkazy k archivaci nebo opuštění konverzace.

Kde stáhnout Hangouts 14?

Aktualizace na verzi 14 je uvolňována postupně, takže si na ni budete muset počkat několik hodin až dnů. Pokud se vám čekat nechce, můžete si stáhnout instalační balíček z alternativního zdroje APK Mirror (velikost 27 MB) Podmínkou je systém Android ve verzi 4.1 a novější. Pro instalaci je ale nutné v systémovém nastavení povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Soubor je podepsán Googlem a aktualizuje stávající verzi aplikace. Kryptografický podpis zaručuje, že soubor je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Co říkáte na novinky? Je to to, co jste od aktualizace očekávali? Nebo jaké funkce a možnosti vám i v Hangouts 14 stále chybí?

Hangouts
Hangouts

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)