TOPlist

5 nejlepších chytrých zámků

Chytrý zámek
  • Chytré zámky umožňují bezpečné odemykání bez klíčů
  • Nabízí širokou škálu funkcí, jako ovládání přes mobilní aplikace nebo kompatibilitu s hlasovými asistenty
  • Některé modely umožňují rychlé odemykání pomocí kódu nebo otisku prstu

Řešíte oblast zabezpečení domu a rádi byste přesedlali na moderní technologii? Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších chytrých zámků. Trh s chytrými přístroji se neustále rozrůstá, stále více uživatelů vyhledává alternativní způsob zabezpečení a proto jsou tu chytré zámky, které umožňují bezklíčový přístup a mohou být ovládány prostřednictvím mobilní aplikace. Takže pokud jste jedním z těch, kdo z party většinou přichází bez klíčů, nebo potřebujete vpustit návštěvu bez vaší přítomnosti, určitě najdete svého favorita.

LOCKIN G30 Smart DIY Lock

Prvním výběrem je chytrý zámek, který se dá ovládat přes WiFi a Bluetooth. Je kompatibilní i s hlasovými asistenty jako je Alexa nebo Google Home. Je poháněný čtyřmi AA bateriemi a dokáže vás upozornit, kdy je čas na výměnu. Hesla dokáže zašifrovat, takže se nemusíte bát neoprávněného zneužití. Nabízí samozřejmě i podsvícení a rychlé odemknutí číselným kódem, otiskem prstu či mobilním telefonem. Doprovodná aplikace je v českém jazyce.

Cena: 3 990 Kč

Chytrý zámek

NUKI SMART LOCK 3.0 PRO

Stejně jako u předchozího adepta, můžete tento zámek ovládat připojení skrze WiFi 2,4 GHz a Bluetooth. Dokáže monitorovat příchody a odchody, sdílet přístupy a podporuje hlasového asistenta. Aplikace je na Android i iOS pouze v angličtině a nabíjí se pomocí čtyř baterií.

Cena: 6999 Kč

Nuki Smartlock

Yale Linus Zámek

Chytrý zámek, který slibuje odložení klíčů jednou provždy. Nabízí propojení s aplikací Yale Access v češtině přes Bluetooth nebo Wifi a funguje jako virtuální klíč, který můžete sdílet se všemi členy domácnosti. Stejně tak monitoruje příchody a odchody a lze ho spárovat s hlasovými asistenty. Kromě toho má dvoufázové ověřování identity a nabíjení opět 4× AA baterie.

Cena: 4 743 Kč

Yale Linus

Tedee PRO

Stejně jako u předchozích adeptů, schopnosti zůstávají stejné – ovládání přes WiFi, Bluetooth a je kompatibilní s Apple HomeKit, s aplikací iOS a Android. Stejně tak dokáže sdílet přístup, monitoring příchodů a odchodů a offline fungování. Ovšem jsou tu požadavky – standardní vložka s prostupovou spojkou. Narozdíl od ostatních zámků se dá jednoduše nabít přes Micro USB a je oceněný IF Design Award 2021.

Cena: 9 799 Kč

Tedee

Somfy Door Keeper

Posledním kouskem do našeho seznamu doporučení je chytrý zámek, který zvládne zabezpečit vstupní dveře, vzdáleně odemykat a ovládat přes aplikaci v češtině. Dokáže monitorovat příchody a odchody a ihned vás upozorní v případě vstupu, vloupání a navíc kontroluje stav dveří. Dobíjení je přes vyjímatelné baterie na USB-C, které vydrží až 12 měsíců. Má volitelnou čtečku pro přístup s kódem nebo čipem a je kompatibilní se systémem Somfy Protect. A pro noční opozdilce má i tiché otevírání v nočních hodinách.

Cena: 11 890 Kč

Somfy

Máte doma nějaký chytrý zámek ?

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)