Google vyhlásil nejlepší aplikace s designem Material

nejlepsi-aplikace-s-designem-material_ico

Google vyhlásil vítěze svých cen Material Design Awards pro letošní rok. Jedná se o ocenění, které by měly dostávat jen ty opravdu nejlepší aplikace s designem Material. Vyhledávací gigant představil Material Design Awards loni jako způsob, jak vyzdvihnout vývojáře programů, které ztělesňují principy designu aplikací pro Android lépe než ostatní.

Google vyhlásil nejlepší aplikace s designem Material Google vyhlásil nejlepší aplikace s designem Material

Na vývojářské konferenci Google I/O 2016 získala aplikace Robinhood cenu za nejlepší využití “materiálového designu,” v noci na dnešek pak byli vyhlášeni vítězové v pěti kategoriích pro letošní rok. Ceny jsou rozděleny do kategorií zdůrazňujících, jak mohou vývojáři vytvářet aplikace, které se nejen dobře ovládají, ale také dokonale naplňují požadavky na vzhled aplikací poskytované společností Google. Design Material byl představen v roce 2014 a stal se jedním z hlavních rysů Androidu 5.0 Lollipop. Postupem času byl vylepšován až do podoby, kterou můžeme znát dnes. Oceněné aplikace se zasloužily tím, že vynesly design a styl do nových výšin. Fyzické ceny dostanou vývojáři vítězných aplikací na konferenci SPAN 2016, která proběhne koncem října v Los Angeles.

Nejlepší aplikace s designem Material

Material Design není jen o plovoucím akčním tlačítku a stínech – zaměřuje se také funkčnost a co možná nejlepší uživatelský zážitek. Google vyhlašuje vítěze v pěti různých kategoriích.

Brand Infusion (zapracování značky)

Hodnocena je schopnost aplikace čistě a efektivně komunikovat informace a nabídnout ovládací prvky s prolnutím značky do uživatelského rozhraní.

Vítězem je aplikace Asana: Team Tasks & Projects.

Asana: Work in one place
Asana: Work in one place

Charming Engagement (okouzlující spojení)

Tato kategorie se zaměřuje na schopnosti aplikace nabídnout zajímavý design, který využívá svěží animace, živé barvy a aktivní prvky s cílem nadchnout uživatele.

Vítězem se stal program Fabulous – Motivate Me!.

Fabulous Daily Routine Planner
Fabulous Daily Routine Planner

Creative Navigation (kreativní navigace)

Navigace je jedním z nejdůležitějších prvků jakékoli aplikace, takže Google hledá aplikace, využívající prvky, jako karty, seznamy a plovoucí tlačítka s cílem usnadnit orientaci uživatele.

Vítězem této kategorie je C Channel.

C CHANNEL-Tips & tricks videos
C CHANNEL-Tips & tricks videos

Expressive Layouts (výrazné rozvržení)

Zde je hodnoceno rozvržení aplikace, ve které by měl být konzistentní tok informací, jednotnost a snadná identifikovatelnost.

Vítězem je program Kitchen Stories.

Kitchen Stories: Easy Recipes
Kitchen Stories: Easy Recipes

Focused Efficiency (zaměření na efektivitu)

Tato kategorie je především o rychlosti a schopnosti aplikace nabídnout množství informací, ovládací prvky a funkce bez zbytečného zatěžování uživatele.

Vítězem se stala aplikace Airbnb.

Airbnb
Airbnb

Pokud tedy hledáte aplikaci, která je funkční a odpovídá posledním designovým trendům tento seznam je skvělým místem, kde začít. Blahopřeje všem vítězům a těšíme se, co v oblasti vzhledu aplikací přinese rok 2017.

Jaké jsou podle vás nejlepší aplikace s designem Material? Najdete nějakého zástupce, který by mohl reprezentovat naší zemi? Diskuze pod článkem je tu pro vaše názory!

Zdroje: androidcentral.com, phandroid.com, androidheadlines.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)