Vybíráme nejhezčí chytré hodinky. Které vybrat v roce 2020?

nejhezčí chytré hodinky

S chytrými hodinkami a náramky se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Mnoho výrobců však zapomíná, že kromě všech těch funkcí, kterými jejich kousky disponují musí hodinky na ruce dobře vypadat. Hodinky totiž jsou a vždy (doufáme) budou módní doplněk. Proto v tomto článku vybíráme nejhezčí chytré hodinky, které si můžete koupit v roce 2020.

Poznámka redakce

Hodinky jsme vybírali dle jejich vzhledu, ale také funkcí. Existuje mnoho výrobců, jako je třeba Michael Kors či Louis Vuitton, kteří své chytré modely také mají, ovšem mnohdy za velmi vysokou cenu a na úkor špatně vyladěného softwaru. V tomto článku se tedy budeme snažit dát dohromady styl a funkcionality do jednoho a podíváme se na modely, které jsou dostupné běžným smrtelníkům a navíc na ruce vypadají parádně. Naleznete zde pouze hodinky s kulatým ciferníkem, jelikož za nás na ruce působí mnohem lépe než hranaté hodinky.

Nejhezčí chytré hodinky 2020

Samsung Galaxy Watch 3

Mnoho zahraničních i českých webů se shoduje, že Samsung Galaxy Watch 3 jsou ty nejlepší chytré hodinky, které si můžete koupit. Jde o nástupce původních Galaxy Watch z roku 2018, který si zachovává mnoho prvků, ovšem je řádně vylepšen. Disponuje otočnou lunetou, díky které je ovládání hodinek mnohem snažší, než při používání dotykového displeje. Toto je tedy jedna z klíčových funkcí, proč byste se měli rozhodnout právě pro vlajkové hodinky od jihokorejského giganta.

Aplikace, které jsou na hodinkách dostupné sice nejsou tak rozmanité, jako v případě Wear OS či watchOS, ovšem TizenOS stále nabízí kvalitní základní aplikace. Hodinky vypadají dobře na ruce, hodí se i pro sledování fitness aktivit a nechybí jim ani EKG či NFC. Jsou k dispozici ve dvou velikostech – 41 a 45 mm a nabízí se také LTE varianta. Baterie vydrží asi dva dny běžného používání a potěší také úložiště pro nahrání hudby. Za hodinky zaplatíme od 9 990 Kč až po 12 490 Kč.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2 jsou skvělými hodinkami s parádním minimalistickým designem. O vše se zde stará stejně jako v Galaxy Watch 3 operační systéme TizenOS. Tyto hodinky se hodí hlavně sportovcům, jelikož právě pro tento účel slouží. Nechybí vestavěná GPS či sledování spánku, ale třeba i jídla, pitného režimu, kofeinu a mnoho dalšího. Je zde také aplikace Running Coach, která vám poskytuje sledování vašeho tempa v reálném čase a mnoho dalšího.

Pokud byste chtěli přes hodinky odpovídat na notifikace, není to žádný problém. Umožňují vám totiž odepisovat skrz diktování, vestavěné klávesnice či předem nadefinovaných odpovědí. Podporují také bezdrátové nabíjení a vydrží přibližně dva dny. V Česku vyjdou asi na 6 500 Kč.

Fossil Gen5

Nemálo zahraničních recenzí se shodují na tom, že Fossil Gen5 jsou nejlepšími chytrými hodinkami s Wear OS. Jsou svižné a hlavně vypadají skvěle a hodnotně na ruce. Jedná se o jedny z chytrých hodinek, které svým vzhledem spíše připomínají tradiční hodinky. Mají 1,28″ AMOLED displej a hlavně čipset Snapdragon Wear 3100, který je vůbec nejnovější na poli nositelné elektroniky.

Zamrzí však absence měření EKG či krevního tlaku. Hodinky jsou především módní doplněk. Baterie sice vydrží pouze jeden den, ale na to jsme u Wear OS zvyklí. Fossil Gen5 jsou u nás k dispozici od částky 6 500 Kč až do 7 500 Kč v závislosti na tom, jakou variantu si zvolíte.

Huawei Watch GT2

Jestliže patříte mezi uživatele, kteří své hodinky neradi nabíjejí, Huawei Watch GT2 si vás svou výdrží získají. Pokud je budete ždímat, vydrží vám asi týden. A pokud ne, jste schopni dostat se i na dvojnásobnou výdrž. Displej má velikost 1,39″ a je typu AMOLED, přičemž rozlišení činí 390 x 390 pixelů. Hodinky dále potěší vestavěným mikrofonem a reproduktorem a jedná se o jedny z mála chytrých hodinek pro Android, které vám umožní volat přímo skrz ně. Nechybí ani mnoho různých funkcí jako například krokoměr či nejrůznější typy cvičení.

V systému nalezneme aplikace Cvičení, Záznamy cvičení, Stav cvičení, Tep, Záznamy aktivit, Spánek, Dechové cvičení, Hudba, Barometr, Kompas, Zprávy, Počasí, Stopky, Časovač, Budík, Svítilna a Najdi můj telefon. Nechybí ani monitorování spánku. I tyto hodinky však mají vadu na kráse. Jedná se hlavně o absenci NFC čipu a nemožnost reagovat na většinu notifikací. Co se týče designu, jedná se o jedny z vůbec nejhezčích hodinek na trhu. Zejména ve verzi Rose Gold, kterou jsme recenzovali vypadají hodinky opravdu skvěle. Zkrátka hezčí chytré hodinky do 5 000 Kč nenajdete. Vzhledem k tomu, že ořezanější verze GT2e stojí hodně podobně, se vyplatí pár stovek připlatit a koupit rovnou plnohodnotné GT2. Kdybyste narazili za nižší cenu na Honor MagicWatch 2, můžete s klidem sáhnout i po nich. Jedná se totiž v podstatě o identické hodinky.

Xiaomi Amazfit GTR

Hodinky Xiaomi Amazfit GTR jsou zde pro uživatele, kteří neholdují čtvercovému designu u modelu Amazfit GTS. Jsou k dispozici ve dvou velikostech, přičemž menší má 1,2″ displej a větší 1,39″. U obou verzí se jedná o OLED panel s jemností 326 ppi. Hodinky potěší měřením srdečního tepu, voděodolností, GPS či nejrůznějšími režimy, kde nechybí třeba ani plavání.

Potěší také výdrž baterie, která je u většího modelu až 24 dní, u menší verze pak 12 dní. Samotná konstrukce je pak tvořena z hliníku a nerezové oceli. Displej navíc chrání sklíčko Gorilla Glass třetí generace. Prodávají se navíc i ve speciální Iron Man edici, takže pokud milujete svět Marvelu, je Xiaomi Amazfit GTR správná volba. Alternativou pak mohou být také Xiaomi Amazfit T-Rex. Hodinky se dají sehnat již od 3 000 Kč.

Huawei Watch GT

Huawei Watch GT jsou v podstatě levnější alternativou ke druhé generaci a jistě je patří mezi nejhezčí chytré hodinky. Nabídnou 1,39″ AMOLED displej s rozlišením 390 x 390 pixelů a disponují parádním displejem a stejně jako druhá generace cílí na sportovce. Hodinky rovněž systém LiteOS a mohou vám chybět některé funkce.

Tyto hodinky cílí zejména na sportovce a uživatele, pro něž je design klíčovou záležitostí. Můžeme rovněž počítat se skvělou výdrží baterie, nechybí ani monitorování spánku. Budeme se však muset spokojit s absencí NFC a již zmiňovaných aplikací. Potěší také cena, jelikož se u nás dají sehnat již od 2 500 Kč.

Mobvoi TicWatch Pro 2020

Mobvoi TicWatch Pro 2020 se dělají ve dvou variantách LTE i non-LTE verzi. Právě druhá verze se nám ale líbí mnohem více. Liší se ve vzhledu, mají jinou lunetu a jsou celkově elegantnější, zatímco LTE varianta sází spíše na sportovnější vzhled. Mají také kožený náramek, oproti LTE verzi, která má silikonový. I zde můžeme počítat se dvěma displeji, přičemž jeden je primární, druhý pak šetří energii a vydrží vám až měsíc. Tento model vyjde v Česku přibližně na 7 500 Kč. Pokud byste se chtěli dovědět více, určitě mrkněte na naší recenzi.

Huawei Watch GT2 Pro

Hodinky Huawei Watch GT2 Pro jsou vlajkovou lodí na poli hodinek této společnosti a tomu odpovídá také zpracování. Můžeme počítat se safírovým sklíčkem, titanovým tělem a keramickou zadní částí. Přední stranu pokrývá 1,39″ OLED displej s rozlišením 454 x 454 pixelů. Jsou zde také dvě boční tlačítka, která slouží pro ovládání hodinek. Baterie byla vždy hlavní předností těchto hodinek a ani u GT2 Pro tomu není jinak. Při normálním používání mají vydržet asi 14 dní, se zapnutou GPS 30 hodin a přehrávání hudby zvládne skvělých 24 hodin.

hodinkách tiká čipset Kirin A1, kterému sekunduje 32 MB RAM a 4 GB úložiště. Nabízí přes 100 různých režimů cvičení, včetně plavání, lyžování, snowboardingu a mnoho dalšího. Turisty zaujme funkce zpětných tras, která dokáže vystopovat, kde jste chodili. K dispozici je také senzor srdeční frekvence nazván TruSeen 4.0+ a sledování spánku, stresu a okysličení krve. Za hodinky zaplatíme 7 990 Kč.

Máte jiný tip na nejhezčí chytré hodinky?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)