Nemáte náhodou doma tuto nabíječku? Může vás i zabít

nebezpečná nabíječka

Snad každý z nás někdy použil neoriginální nabíječku na telefon. Výrobci třetích stran nabízejí stovky různých nabíječek s různými konektory a lidé je používají naprosto běžně. Mezi nimi je i model SWISSTEN CLT304, před kterou ale nyní varuje Česká obchodní inspekce. O co tedy přesně jde?

ČOI varuje před nabíječkou SWISSTEN CLT304

Dne 9. dubna 2021 zjistila ČOI, že se na českém trhu vyskytuje nabíječka, která může způsobit spotřebiteli úraz či dokonce smrt elektrickým proudem. Jak již bylo řečeno, jde o nabíječku SWISSTEN CLT304. Tato firma nabízí na našem trhu desítky nabíječek a dalšího příslušenství pro mobilní telefony, ovšem ČOI informuje pouze o tomto modelu. Nabíječka se prodává v plastovém lůžku a papírovém obalu.

“Na výrobku je uvedeno SWISSTEN; TRAVEL CHARGER; model CLT304; označení CE; INPUT: AC 100-240V, 50Hz 60Hz; OUTPUT: DC 5V 2400 mA, značka třídy ochrany II. Na obalu je uvedeno SWISSTEN; TRAVEL CHARGER; MICRO USB; 2.4A; product code 22013500; Producer: SWISSTEN Technology, Shenzhen, China; Importer: GAMACZ CZ s.r.o., Czech Republic, www.gamacz.cz; Input voltage: 100V – 240V; Output voltage: 5V; Output current 2400mA; Frequency: 50Hz – 60Hz; Temperature of use: 0-45 °C; EAN 8595217440630.”, uvádí dále ČOI.

SWISSTEN CLT304

ČOI nařídila okamžité stažení výrobku z trhu a také zákaz dodávání na náš trh. Nebezpečí dle této zprávy nastává ve chvíli, kdy se uživatel dotkne USB konektoru na těle tohoto výrobku. Následně se objeví nebezpečné síťové napětí 230V v důsledku průrazu nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku. Kromě tohoto nebezpečí prý není na výrobku uvedeno jméno a ani kontaktní adresa dovozce a výrobce. Pokud tedy náhodou tuto nabíječku používáte nebo víte o někom kdo ji vlastní, doporučujeme ji raději nepoužívat a zainvestovat pár stovek do jiné nabíječky.

Jaké nabíječky používáte vy?

Zdroj: ČOI

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)