Navigace HERE spouští nový beta program pro Android

navigace_here_ico

Nokia Apps LLC spouští nový beta program své navigace HERE pro Android. Zatím nejzásadnější funkcí nové verze je kontextová nabídka, která se zobrazí po dlouhém tapnutí na libovolné místo v mapě.

Na Androidu si sice poměrně solidně vedou jako mapy a navigace Mapy Google, které jsou k dispozici zdarma, nicméně konkurence v tomto segmentu je doslova obrovská a prakticky každá aplikace přichází s něčím, co žádná druhá nenabízí. Navigace HERE se osvědčila především nabídkou kompletního offline režimu, umožňujícím navigování zcela bez přístupu k Internetu. Stačí si jen stáhnout mapové podklady příslušných zemí a přepnout program do tohoto módu. Vývojáři stále pracují na dalších aktualizacích – naposledy například přinesli podporu řazení do jízdních pruhů pro dvanáct měst.

Pro ty, kteří mají rádi nejžhavější novinky, jistě bude zajímavá informace, že paralelně se stávající verzí spustili vývojáři také beta testování verze následující. Díky tomu si prakticky každý může vyzkoušet připravované funkce ještě před vydáním stabilního sestavení.

První beta přichází s kontextovou nabídkou, která se zobrazí, když dlouze podržíte prst na vybraném místě mapy.

V menu najdete čtyři možnosti:

  • Zobrazení informací o zvoleném místě.
  • Sdílení vybrané pozice.
  • Vyhledání trasy do zvoleného cíle.
  • Spuštění navigace do vybrané destinace.

Kromě snímků obrazovky výše se více dozvíte v následujícím videu.

HERE for Android – The new contextual menu

HERE for Android – The new contextual menu

Autoři slibují, že testovací verzi budou aktualizovat každý týden a v Obchodě Play budou publikovat seznamy provedených změn.

Jak získat testovací beta verzi navigace HERE?

Hned na začátku raději upozorníme, že testovací verze je (na rozdíl od té “ostré”) pouze v angličtině. K testování budete potřebovat zařízení s Androidem verze 4.1 nebo vyšší, 1 GB operační paměti a velikostí obrazovky 4 až 6,9 palců.

Pokud se budete chtít zapojit do testování a vyzkoušet si poslední novinky navigace HERE, postupujte následovně:

Zdroje: Android Police, HERE 360.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)