TOPlist

Vláda schválila dokument, který by měl zajistit rychlejší internet

národní plán rozvoje sítí schvaleni

Česká vláda před pár dny posvětila národní plán rozvoje sítí s velmi vysokou kapacitou. Výsledkem by mělo být rychlejší a jednodušší zavádění vysokorychlostního internetu na území ČR. Materiál byl zpracován v souladu s koncepcí Digitální Česko a Inovační strategií ČR 2019-2030. Realizace umožní v České republice rozvíjet evropskou politiku gigabitové společnosti. Současně výstavba sítí s velmi vysokou kapacitou napomůže při řešení strukturálních změn venkova, tedy při přesouvání hospodářské činnosti do větších center, podpoří sociální a ekonomický rozvoj regionů a budování vysokokapacitní konektivity pro základní a střední školy přispěje k rozvoji znalostní a informační společnosti.

garantované rychlosti internetu 2021

„Celoplošný rozvoj sítí s velmi vysokou kapacitou podpoří českou digitální ekonomiku a vytvoří robustní zázemí pro vznik nových obchodních modelů a moderních digitální služeb a aplikací, ze kterých budou těžit občané, podnikatelé i stát,“ říká ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Spolehlivější a rychlejší internet je v současné době ve firmách i domácnostech čím dál důležitější. Kvalitní, bezpečné a spolehlivé vysokokapacitní sítě elektronických komunikací jsou podle ministerstva nezbytné nejen pro rozvoj digitální společnosti, ale rovněž pro zvládání nouzových a krizových stavů ať už lokálních nebo celostátních. Schválený národní plán rozvoje sítí je také podmínkou a koncepcí pro investice do digitální infrastruktury z fondů kohezní politiky EU.

Jak vnímáte kvalitu internetového připojení v ČR?

Zdroj: MPO

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)