Snadné nahrávání hovorů s aplikací Automatic Call Recorder

call_recorder_ico

Chtěli byste nahrávat své hovory, ale váš telefon takovou funkci nativně nepodporuje? Úspěšně jsme otestovali program Automatic Call Recorder, který se o vše dokonale postará. Stačí ho jen nainstalovat a věnovat několik okamžiků nastavení. Kromě nahrávání hovorů tento program zvládá i archivaci zvukových záznamů do cloudu, vyhledávání, přidávání poznámek a řadu dalších užitečných funkcí.

Co Automatic Call Recorder slibuje?

Aplikace umí nahrávat všechny hovory, přičemž je na uživateli, které se rozhodne uložit. Volitelně lze nastavit kontakty, jejichž hovory budou nahrávány, nebo naopak ignorovány. Pořízené záznamy lze samozřejmě poslouchat, přidávat k nim textové poznámky a sdílet skrze další programy. Nechybí ani synchronizace s cloudem – jmenovitě jsou podporovány služby Disk Google a Dropbox.

Sami autoři programu upozorňují, že nahrávání nemusí fungovat na všech telefonech, případně kvalita nahrávky nemusí být dostačující. I proto dávají k dispozici bezplatnou verzi na otestování. V případě nefunkčnosti pak doporučují buď zkusit nastavit jiný zdroj zvuku, nebo využít hlasitý poslech a nahrávání přes mikrofon, což ovšem v mnoha situacích není ideální řešení.

Aplikace dovoluje změnu cílové složky, do které budou nahrávky ukládány, nastavení velikosti prostoru pro soubory, přičemž počet archivovaných nahrávek je omezen pouze velikostí paměťového úložiště.

Z dalších funkcí a vlastností jmenujme:

 • Ukládání důležitých nahrávek do samostatné složky.
 • Nabídka s možnostmi bezprostředně po ukončení hovoru.
 • Hledání nahrávek podle kontaktu, telefonního čísla nebo poznámky.
 • Tři výchozí nastavení pro nahrávání: vše s výjimkou ignorovaných kontaktů, nahrávání jen zvolených kontaktů a pouze hovorů z čísel, jež nemáte uložené.

Jak Automatic Call Recorder funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 4.14 jsme nainstalovali na redakční telefon Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.0.2 Lollipop. Prvním faktem, kterého si všimnete po spuštění a úvodní krátké konfiguraci, je uživatelské prostředí, odpovídající posledním designovým trendům. Příjemným překvapením je pak lokalizace programu do češtiny.

Po levé straně je nabídka s možnostmi provázání cloudových služeb Disk Google a Dropbox, odkaz na aplikaci hlasového záznamníku, nedávno použité kontakty (tuto možnost lze vypnout), vstup do nastavení, sdílení odkazu na program a přechod na placenou verzi Pro.

V kontextové nabídce naleznete možnost vícenásobného výběru a taktéž vstup do nastavení. V horní nástrojové liště je pak tlačítko vyhledávání, umožňující hledat záznamy podle jména kontaktu či textu poznámky.

Záznamy jsou rozdělené do dvou sekcí: Doručená pošta a Uloženo, mezi kterými lze přepínat tradičním horizontálním posunem. Položky, které uložíte, se přesunou z doručené pošty do uložených. U každého záznamu je zobrazena ikona kontaktu, jméno, datum a čas hovoru a jeho délka.

Po klepnutí na záznam se ukážou další podrobnosti, obsahující telefonní číslo a formát nahrávky. Nabídka obsahuje následující možnosti:

 • Přehrát – přehraje záznam hovoru ve vlastním jednoduchém přehrávači. K dispozici jsou funkce posunu v nahrávce, pozastavení a opětovné spuštění přehrávání.
 • Upravit poznámky k hovoru – každý záznam lze doplnit o textové poznámky – konkrétně můžete zadat předmět, případně další popis. Tyto údaje pak lze využít při pozdějším vyhledávání.
 • Odstranit – smaže nahrávku ze seznamu.
 • Sdílet – sdílení souboru se záznamem skrze další aplikace – například nahrání do cloudu, odeslání e-mailem apod.
 • Volat – klasický hovor na zvolený kontakt.
 • Historie kontaktů – seznam hovorů s daným telefonním číslem.
 • Kontaktní údaje – zobrazí informace z adresáře telefonu.
 • Nenahrávat tento kontakt – pokud například z důvodu uchování soukromí či potenciálně citlivých informací nechcete hovory s některým kontaktem zaznamenávat, je tady tato možnost.
 • Automaticky ukládat tento kontakt – po ukončení hovoru automaticky uloží záznam z výchozí složky do uložených. Funkce je dostupná jen ve verzi Pro.

V případě, že se rozhodnete využít podpory cloudových disků, budete mít na výběr z Dropboxu a Disku Google. Po přihlášení ke zvolené službě můžete aktivovat synchronizaci nahrávek s cloudem, takže o ně nepřijdete ani v případě poškození, závady, ztráty či zcizení telefonu. Ukládání může probíhat automaticky, ale pokud máte omezené datové přenosy u svého operátora, lze synchronizaci provádět pouze při připojení přes Wi-Fi.

Možnosti nastavení

Do nastavení se dostanete buď přes postranní, nebo kontextovou nabídku. Seznam možností je skutečně hodně dlouhý a jeho rozebrání by přesáhlo rámec této recenze, takže se podíváme jen na vybrané funkce.

Praktické zkušenosti aneb Jak nahrávání hovorů funguje?

Na telefonu Sony Xperia Z3 aplikace fungovala tak, jak bychom očekávali – automaticky tedy nahrávala všechny příchozí i odchozí hovory bez nutnosti jakékoli interakce ze strany uživatele. Záznam byl kvalitní a srozumitelný, nicméně subjektivně byla lépe slyšet druhá strana hovoru. V nastavení zvukového zdroje jsme zvolili variantu Voice Call, přičemž pro zaznamenání hlasu druhé strany nebylo nutné zapínat hlasitý reproduktor. Po ukončení hovoru se v oznamovací oblasti zobrazoval zástupce pro rychlý přístup k záznamu. Spolehlivě fungovalo také ukládání do cloudového úložiště Disk Google. Realizovali jsme během testování několik hovorů, přičemž ve všech případech program fungoval na jedničku.

Resumé

Aplikace patří do kategorie “nainstaluj a dál se nemusíš o nic starat.” Po instalaci a úvodním nastavení vše probíhá zcela automaticky a jediným úkolem uživatele tak je výběr hovorů, které chce uložit. Uživatelské prostředí je jednoduché a snadno pochopitelné i pro laika, k čemuž přispívá i lokalizace do češtiny.

Jako užitečnou pro pozdější orientaci v záznamech hodnotíme funkci přidání poznámek ke každému hovoru, ve kterých lze také vyhledávat. Není tak například problém najít šéfovi hovor, ve kterém vám slíbil dovolenou :).

Automatic Call Recorder si dosud nainstalovalo více než deset milionů uživatelů a známka 4,2 svědčí o tom, že naprostá většina z nich byla s tímto programem spokojená. Potěšujícím faktem je, že aplikaci můžete používat zcela zdarma na zařízeních s Androidem 2.3 a novějším.

Placená verze za 160 korun dovoluje nastavení jednotlivých kontaktů, jejichž hovory budou zaznamenávány a jejich ukládání do cloudu. Dále přidává možnost aktivovat nahrávání zatřesením telefonu a automatické ukládání hovorů od zvolených kontaktů. Kromě toho odstraňuje reklamní proužky.

Základní funkce – tedy nahrávání, ukládání a zálohování zvukových záznamů hovorů – ale zvládá i verze zdarma, takže investovat peníze za tyto služby není nezbytné.

Automatic Call Recorder
Automatic Call Recorder
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)