Mydbell: chytrý zvonek, na který i pošťák zvoní jen jednou

mydbell_ico

Chytrý zvonek mydbell nabízí hned několik zajímavých funkcí, přičemž tou asi nejzákladnější je upozornění na zvonící návštěvu na mobilním telefonu. Nestane se tak, že byste zvonění přeslechli kvůli tomu, že jste třeba na zahradě, balkóně, terase nebo máte v uších sluchátka.

Jak to funguje v praxi? Chytrý zvonek mydbell je napájen stejným způsobem, jako běžný zvonek, na rozdíl od něj však nepřenáší stisk tlačítka po elektrické síti, nýbrž ho bezdrátově posílá na bránu. Ta se pak postará o odeslání skrze síť – tedy přes router do telefonů, tabletů a počítačů.

Jak funguje zvonek mydbell Jak funguje zvonek mydbell

Co zvonek mydbell nabízí?

  • Systém mydbell nepotřebuje žádné baterie a žádné úložiště.
  • Použitelný po celém světě – systém je kompatibilní se všemi systémy zvonků od 8 do 24 voltů.
  • Garantovaná dostupnost zařízení pracuje s Wi-Fi, LAN a všude na světě, kde je k dispozici mobilní internet.
  • Pro instalaci není nutné zvát elektrikáře, ani mít odborné znalosti v tomto oboru.
  • Statistická analýza – aplikace vám ukáže, v jakých časech někdo zvonil. Kromě toho lze zjistit, kdo chodí nejčastěji otevírat: “Ve 35 % případů šel ke dveřím Martin.”
  • Bezdrátové přenosy si poradí na vzdálenost mezi vysílačem a bránou až 300 metrů (bez překážek).
  • Pro každou situaci – využívejte systém bez ohledu na to, zda žijete v pronajatém či vašem vlastním bydlení.
  • Podporované operační systémy: zpočátku bude aplikace k dispozici pouze pro Android, iOS a Windows. Další operační systémy budou následovat.
  • Volitelně je možné poskytnout dočasný přístup ke zvonku blízkým přátelům či sousedům, aby například mohli přijímat balíčky během vaší nepřítomnosti.
Co zvonek mydbell nabízí? Co zvonek mydbell nabízí?

Aplikace také řeší často spornou situaci: kdo půjde otevřít? Buď může být “dveřníkem” jedna konkrétní osoba, nebo mohou členové domácnosti hlasovat či oznámit ostatním, že jde ke dveřím.

Konec hádek o to, kdo půjde otevřít Konec hádek o to, kdo půjde otevřít

Pokud máte smartphone v kapse, můžete zaznamenat zvonek pomocí vibrací. V aplikaci lze také aktivovat režim pro neslyšící, ve kterém je zvonění indikováno blikáním blesku. Podobnou funkcí je také zvonek bez zvukového upozornění, což využijete například, pokud máte malé dítě, které potřebuje spát.

Zvonění bez zvuku Zvonění bez zvuku

mydbell chce nabízet open source řešené v oblasti automatizace domácnosti, proto nabídne otevřené síťové rozhraní, které umožní každému uživateli začlenit tento produkt do svého systému chytrého domu. Autoři hodlají publikovat část kódu na GitHubu a plánují integraci s openHAB a Eclipse SmartHome.

Kdy, kde a za kolik mydbell pořídíte?

Autoři se snaží získat peníze na rozjezd na crowdfundingovém serveru Kickstarter, přičemž jako cílovou částku zvolili 230 000 dolarů (skoro 5,5 milionu korun). Otázkou je, zda se jim kýženého cíle povede dosáhnout – dva týdny před koncem kampaně vybrali zatím jen přes 10 000 dolarů. Pokud by nakonec projekt uspěl, pak jednu sadu pořídíte za 99 eur (asi 2700 Kč), do Česka si pak připočítejte ještě 8 eur na poštovné. Předpokládaný termín dodání je prosinec tohoto roku.

Zdroj: kickstarter.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)