Multifunkční nabíječka Leitz – konec překážející kabeláže! [recenze příslušenství]

ll_62640095_a4

V dnešním článku si přiblížíme příslušenství, které neodmyslitelně patří ke každému mobilnímu přístroji – nabíječku. Nejedná se ovšem o žádný jednoduchý kabel s koncovkou do sítě, ale o mocný nástroj, který dokáže napájet všechny vaše přístroje najednou a elegantně skryje veškerou přebytečnou kabeláž. Ušetříte tak místo na vašem stole a hlavně čas při hledání nabíječky. Tato stanice si najde místo především jako doplněk vaší kanceláře, ale může se usídlit také v domácnosti.

Vzhled a zpracování – plastový psací stroj

První pohled

Multifunkční nabíječka Leitz

Multifunkční nabíječka Leitz

 

Na první pohled by možná většina z vás ani neodhadla, k čemu toto zařízení, které vypadá trochu jako starý psací stroj bez klávesnice, slouží. Hlavní plocha je mírně zkosena a barevné gumové proužky na jejím povrchu slouží jako protiskluzová ochrana – do těchto míst položíme náš mobilní přístroj či tablet a díky tomuto řešení se usídlí na svém místě a necestuje.

Každý jistě chápe, že pouhé uložení přístroje zatím k nabíjení nestačí. Pojďme se tedy podívat pod kapotu.

Leitz-nabijecka (6)

Leitz-nabijecka (4)

Leitz-nabijecka (5)

Nyní již spatříme celé kouzlo této multifunkční nabíječky. Nynější pohled nám nabídne čtveřici USB konektorů, do kterých patří kabeláž k našim přístrojům. Tři konektory nabídnou proud 1 Ampér a hodí se tak pro nabíjení většiny smartphonů. Ten úplně vpravo, který je trefně nazván jako port pro tablety, nabídne až 2 Ampéry.

V balení nalezneme trojici krátkých bílých kablíků – MicroUSB pro většinu smartphonů, miniUSB a konektor pro zařízení Apple. Pokud použijeme standardní kabel k telefonu, dá se předpokládat, že bude pro toto použití zbytečně dlouhý. I na to výrobce myslel a pod USB porty nás pro namotání přebytečné kabeláže lákají tři navíjecí cívky.

Leitz-nabijecka (8)

Takže jak na to? Připojíme kabely, přebytečnou délku namotáme na cívky a koncovky vyvedeme ven do míst, kde bude náš přístroj. Nyní můžeme zaklopit kapotu, zapojit zařízení a položit do dokovací stanice.

Leitz-nabijecka (2)

Tento set sice vypadá efektně, kabely nikde, ale stále nenabíjíme. Nesmíme totiž zapomenout připojit celou kolébku také do elektrické sítě. K tomu slouží dodávaný kabel a hlavně pak zdířka na zadní straně nabíječky.

Leitz-nabijecka (7)

Chválíme také gumové proužky na spodní straně nabíječky, díky kterým necestuje ani samotná kolébka po stole a skutečně dobře drží. Výrobce nabízí také černé provedení.

LZ62640095big

Nabíjení – žádné překvapení

Při nabíjení toho nebylo příliš co testovat. Stačí si pouze uvědomit, že pokud vaše standardní nabíječka nabídne více než 1 Ampér, bude nabíjení v této stanici pomalejší. Naopak pokud nabízí menší proud, ničeho se nebojte – přístroj si sám vezme tolik, kolik potřebuje. Nabíjení se ve většině případů o moc nezrychlí. Pokud nenabíjíte tablet tak často jako telefon, můžete pro svůj smartphone samozřejmě použít i 2A port.

Leitz-nabijecka (1)

Závěr – trefné příslušenství, které zabíjí cena

Pokud vlastníte pouze jeden mobilní telefon, nejspíše nebude toto zařízení cíleno pro vás. Pokud ovšem vlastníte více mobilních telefonů, mezi kterými je i tablet, mohla by vás tato multifunkční nabíječka oslovit. Díky konstrukci se vaši miláčci pohodlně usadí a budou čerpat elektrickou energii z jednoho místa. Díky dodávaným kabelům a zvláště pak navíjecím cívkám se rovněž zbavíte přebytečné kabeláže a na povrch vykoukne vždy jen část kabelu, která je potřebná pro připojení přístroje. Celý set vypadá dobře a funkčně, kazí to ovšem vysoká cena. Za tento kus plastu, který v sobě obsahuje pár dalších šikovných komponent, totiž zaplatíte necelé dva tisíce. A to je skutečně hodně.

Leitz Mobile Multi Charger Demo

Leitz Mobile Multi Charger Demo

Za zapůjčení děkujeme společnosti Leitz.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek