Pamatujete si na klienta Mozilla Thunderbird? Chystá se Android aplikace

mozilla thunderbird

Společnost Mozilla Corporation, která je známá především díky prohlížeči Firefox vyvíjela také méně známého e-mailového klienta Thunderbird, který je v současnosti nezávislý a pracují na něm desítky lidí z komunitních fór. Ten má však svou chvilku slávy dávno za sebou a s podílem 0,08 % na trhu reálně hrozí, že zanikne. Právě proto se chystá jeho oživení, přičemž v plánu je i mobilní aplikace.

Mozilla Thunderbird se dočká Android aplikace

Nutno podotknout, že bude mít Thunderbird na mobilní zařízení poměrně trnitou cestu. Vydávat v roce 2022 nového e-mailového klienta může znít jako sebevražda. Kvalitních alternativ ke Gmailu je dostatek, na druhou stranu existovala poměrně velká skupina zarytých fanoušků právě Thunderbirdu, z čehož by mohl pramenit potenciální úspěch.

Just use Thunderbird.

Just use Thunderbird.

Ryan Lee Sipes, aktuální manažer Mozilla Thundebird se ve svém tweetu nechal slyšet, že se momentálně vyvíjí mobilní aplikace, ačkoliv je až prioritou číslo dvě. Tou první je nové uživatelské rozhraní pro počítače, které je na dnešní poměry velice zastaralé. Aplikace by měla být distribuována mimo Obchod Play a zatím není jasné, kdy bychom se ji měli dočkat.

Jakého e-mailového klienta používáte?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)