Motorola Moto G72 nabídne špičkový displej a zabezpečení ThinkShield

Motorola Moto G72

Motorola nás nepřestává zásobovat zajímavými smartphony. Po náloži solidně vybavených novinek z řady Motorola Edge 30 ovšem přichází ke slovu střední třída v podobě Motoroly Moto G72. Ta nabídne například dostatek výkonu díky modernímu procesoru od Mediateku, špičkový P-OLED displej nebo 108MPx fotoaparát.

P-OLED displej a nový Mediatek

Motorola Moto G72 sice na kompletní odhalení teprve čeká, výrobce však vyložil na stůl více než dost karet, se kterými má novinka hrát o přízeň zákazníků. Jednou z hlavních bude bezpochyby displej. Má se totiž jednat o 6,55″ P-OLED panel se 120Hz obnovovací frekvencí obrazu, FullHD+ rozlišením a 567Hz frekvencí snímání doteků. Vedle toho však jde o 10-bitový panel schopný zobrazit až miliardu barev a působivě zní také proklamovaná svítivost 1300 nitů. Vzhledem k tomu, že Motorola Moto G72 má stát někde na pomezí nižší-střední a střední třídy jsou pak tyto parametry více než působivé a to jsme ještě ani nezmínili pod displej ukrytou čtečku otisků prstů.

Motorola Moto G72

Další parametry již více zapadají do ranku určené kategorie. I když je použitý Mediatek Helio G99 postaven na 6nm technologii a nabídne vcelku solidní výkon i na hraní her, z jeho použití plyne jedno mínus a sice absence podpory sítí páté generace. Telefon pak má existovat přinejmenším ve variantě s 6 GB operační paměti a 128GB úložištěm. Na zádech si můžeme všimnout hned tří objektivů. Angažmá si zde totiž našel primární 108MPx fotoaparát a blíže nespecifikovaný ultraširoký a makro fotoaparát. Opomenout nesmíme ani stereoreproduktory či aplikovaný povrch odpuzující vodu. Dostalo se však i na plnění odolnostních standardů – konkrétně IP52. Integrovaná baterie má kapacitu 5 000 mAh a podporováno je 33W nabíjení.

Motorola Moto G72

Po softwarové stránce se – již tradičně – můžeme těšit na téměř čistý Android jen s dílčími vylepšeními. Zatím však pouze ve verzi Android 12. Výrobce v tomto případě nabídne také své vlastní zabezpečení převzaté z notebooků ThinkPad patřící pod mateřské Lenovo. Řeč je konkrétně o ochraně ThinkShield, která kombinuje softwarové a hardwarové zabezpečení při ochraně uživatele proti phishingovými útoky, malwarem a dalšími hrozbami. Díky tomu se Motorola Moto G72 pasuje rovněž do role vhodného firemního smartphonu. K plnému odhalení novinky pak dojde již 3. října, cena by se přitom měla pohybovat okolo 7 500 Kč.

Jak se vám Motorola Moto G72 líbí?

Zdroj: FoneArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)