TOPlist

Novinka Motorola MA1 bezdrátově spojí mobil s Android Auto

Motorola MA1 Android Auto

Chtěli byste ve vašem vozidle, které má běžně k dispozici prostředí Android Auto, tuto šikovnou funkci využívat i bez kabelového připojení chytrého telefonu? Toto privilegium aktuálně mají jen některé nejmodernější automobily a také telefony. Pokud tedy mezi toto duo nezkusíme strčit ještě i další zařízení jako je například Motorola MA1. Novinka, kterou společnost představila na konferenci CES 2022, zajišťuje právě bezdrátové připojení telefonu k Andoid Auto přes WiFi (5GHz).

Android Auto kabellos mit Motorola MA1

Android Auto kabellos mit Motorola MA1

Princip fungování je snadný. Zařízení Motorola MA1 se jako tzv. dongle zastrčí do USB zdířky v autě a bezdrátově propojí s mobilem. Novinka se pak postará o požadovaný přenos informací tak, že ne není potřeba se trápit kabeláží. Přístroj je certifikován přímo firmou Google, takže v cestě nestojí žádné nepříjemné překážky. Doporučená cena je 90 dolarů (cca 1 900 Kč) a prodej začne v USA 28. ledna. O celosvětové dostupnosti zatím nevíme, tak musí zatím zájemci spoléhat na zdroje jako je například Amazon.

Používáte Android Auto? Jak jste připojení?

Zdroj: Motorola

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)